İŞKUR İMD ve Büro Personeli Alım İlanı Mülakat Israrı Nedeniyle Mi Gecikiyor?

İŞKUR İMD ve Büro Personeli Alım İlanı Mülakat Israrı Nedeniyle Mi Gecikiyor?

Kamupersoneli.net sitesi olarak 10 Mayıs 2018 tarihinde yapmış olduğumuz haberde , İŞKUR'a 1000 İş ve Meslek Danışmanı ile 750 Büro Personeli alımının yapılacağını söylemiştik. (Tıklayınız).

Bu haberden kısa bir süre sonrada ilk kez kamupersoneli.net olarak ilanın şartlarını da sizlere duyurmuştuk.(Tıklayınız)

Haberde de belirtiğimiz gibi olası ilanın şartları şu şekilde olacak:

Alınması planlanan kişiler:

*1140 İMD ve 1100 Büro Personeli

 

* KPSS Minimum 70 Puan Şartı Olacak ( Puan sıralaması yapılacak)
* Mülakat ve Güvenlik Soruşturması Olacak
* Yaş şartı olmayacak
* Sertifika süresi yetişen yeni adaylarda bu alıma başvurabilecek.

Burada da görüldüğü gibi İŞKUR yetkilileri tarafından mülakat yapılması isteniyor . Fakat  İş ve meslek danışmanları atama yönetmenliğine göre "Yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın , KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle..." ifadeleri geçtiği için, yönetmelik değişikliği gerekmektedir. Kamupersoneli.net olarak tahminimiz yönetmelik değişikliği beklendiği için ilan bir türlü yayınlanmadı.

Kısacası eğer mülakat olacaksa yönetmelik değişikliği beklenecek ve dolayısıyla süre uzayacaktır, eğer mülakattan vazgeçilirse ilan bayram dönüşü hemen yayınlanacaktır. Ayrıca Cafer beyin kurum için gençleşmeye önem verdiği bu yüzden yaş şartının da getirilebileceği konuşulıyor.

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu ve İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya bugün yine alım yapacağız dediler fakat net bir tarih yine verilmedi. 5 Yıldır atama bekleyen İş ve Meslek Danışmanları sertifika süreleri dolacağı için tedirginlik yaşıyorlar. Bu yüzden İMD alımına ait ilan bir an önce çıkmalı ve başvurular alınmalıdır.

Serhat KARAMAN - KAMUPERSONELİ.NET ÖZEL HABER

Kaynak : https://www.kamupersoneli.net/kamu-personelleri/iskur-imd-ve-buro-personeli-alim-ilani-mulakat-israri-nedeniyle-h47316.html

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına personel alımı gündemde! Sonraki Haber

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına personel alımı gündemde!

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı