En Düşük Memur Maaşı Ne Kadar oldu? Memurlar ve memur adayları dikkat...

En Düşük Memur Maaşı Ne Kadar oldu? Memurlar ve memur adayları dikkat...

Hatırlanacağı üzere Mayıs ayı enflasyon rakamları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Açıklanan enflasyon rakamlarına göre memurlara ve emeklilerine toplu sözleşme de alınan zam miktarına ek enflasyon zammı yapılması kesinleşti.

MEMUR VE MEMUR EMEKLİLERİNE ENFLASYON ZAMMI

Toplu sözleşme kapsamında alınan kararlara göre, memur ve memur emeklilerine enflasyon farkı oranında zam yapılıyor. Yılın ilk altı ayında oluşacak enflasyon farkına göre verilecek bu zam tutarı Haziran ayının enflasyon rakamlarına göre belirlenecek.

Haziran ayı enflasyon rakamları sıfır çıkması durumunda bile memur ve memur emeklileri ek yüzde 2.39 oranında bir zam alacaklar. Peki alınacak bu zamların ardından Temmuz ayında en düşük ne kadar olacak? İşte detaylar,

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 3 BİN 50 LİRA OLACAK

Mayıs ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından kesinleşen yüzde 2.39'luk zam oranına birde toplu sözleşmeden gelen yüzde 3.5'lik bir zam oranı eklenecek. Memurları ve ileride memur olmayı düşünen adayları yakından ilgilen maaş konusu da yapılan zamların ardından şu şekilde belirlendi.

Temmuz ayında maaşlara yansıtılacak bu zamların ardından en düşük memur maaşı 2 bin 839 liradan 3 bin 50 liraya yükselecek. Ayrıca bu zam oranlarıyla en düşük memur emeklisinin maaşı da bin 977 liradan iki bin 94 liraya çıkacak.

Çatısında Elektrik Üretenler, Vergiden Muaf Olacaklar! Sonraki Haber

Çatısında Elektrik Üretenler, Vergiden Muaf Olacaklar!

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı