Bakan Soylu Açıkladı: Kadın Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Yapılacak Mı?

Bakan Soylu Açıkladı: Kadın Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Yapılacak Mı?

İçişleri Bakanı Süleyman geçtiğimiz günlerde Polis Özel Harekat alımları hakkında çeşitli açıklamalarda bulunmuştu.

Bakan Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında alımlarında yaş 28 iken bunu 30 yaptıklarını ifade ederek 31 Aralık olan yaş ibaresinin 1 Ocak olarak düzenleneceğini ifade etmişti. Polis Özel Harekat alımları hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan bir açıklama daha geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir programda PÖH alımları hakkında çeşitli açıklamalar yaptı. Bakan Soylu açıklamalarında seçimlerden sonra PÖH alımlarındaki 31 Aralık yaş ibaresinin 1 Ocak olarak düzeltileceğini belirterek bayan PÖH alımı yapılacağını da vurguladı. 

Bakan Soylu konu hakkındaki açıklamalarında "Yaş 28 idi 30'a çıktı. Çok başvuru oluyor ve çok başvuru aslen alım süresini uzatıyor. Hepsinde siz spora almak zorundasınız. Hepsinde yazılıya almak zorundasınız. Hepsinde mülakata almak zorundasınız. Bu süreçler çok uzuyor. Milletimiz bize yetki verirse bu değişikliği gerçekleştireceğiz. Onların istediği gibi yapacağız. Bizim gençlerimiz enteresanlar ve çok güzeller... Normal polis olmak isteyenler de var ama en çok buna abananlar Özel Harekatçı olmak istiyor. Genç kızlar 'ben Özel Harekatçı olmak istiyorum' diyor. Bu sefer Özel Harekatçı aldığımız zaman bilsinler ki kızlarımızı da alacağız. İnşallah bu süreci bu söylediğim ilkeler çerçevesinde gerçekleştireceğiz." ifadelerine yer verdi.

Milli Savunma Üniversitesi Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Tarih değişti Sonraki Haber

Milli Savunma Üniversitesi Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Tarih değişti

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı