2000'li Yılların En Başarılı 18 Filmi! Bu Listeye Bakmadan Film İzlemeye Karar Vermeyin...

2000'li Yılların En Başarılı 18 Filmi! Bu Listeye Bakmadan Film İzlemeye Karar Vermeyin...

Sinema dünyası öyle hızlı üretiyor ki her gün yeni bir film haberi alıyoruz. Ancak vizyona giren tüm filmler ne yazık ki her zaman beklediği başarıyı elde edemeyebiliyor. Bir yandan da kimi filmler üzerinden seneler geçse bile kendini yeniden izletebilecek kadar seviliyor. Bu listemizde de 2000 senesinden beri vizyona girmiş ve hala severek andığımız, son 18 yazın favori filmlerini sizin için derledik.

Modern süper kahraman filmleri için büyük bir başlangıç noktası olarak görülen X-Men, 14 Temmuz 2000'de vizyona girmiş ve tüm yıl boyunca en çok konuşulan yapımlardan biri olmuştu.

Animasyon severlerin unutamadığı yapımlardan biri olan Shrek, bundan tam 17 sene önce, 18 Mayıs 2001 tarihinde vizyona girmişti. Hala en sevilen animasyon karakterlerden biri olan Shrek'in, sonrasında devam filmleri de geldi.

Spider-Man'i hepimize sevdiren, hala 'en iyisi' olarak andığımız ilk Spider-Man filmi, 3 Mayıs 2002'de vizyona girmiş.  Üzerinden geçen 16 seneye rağmen açıp keyifle yeniden izleyebilmemiz de aslında filmin başarısının en büyük kanıtı.

Sonraları bir efsaneye dönüşen Karayip Korsanları serisinin ilk filmi olan ve 'Siyah İnci'nin Laneti' adıyla ülkemizde vizyona giren yapım, hem oyuncu kadrosuyla hem de eğlenceli senaryosuyla uzunca yıllar adından söz ettirmeyi başarmıştı. Üstelik pek çok izleyiciye göre, serinin en başarılı filmi ünvanını da hala elinde tutuyor. Film 9 Temmuz 2003'de vizyona girmişti.

Absürd komedi dendiğinde akla ilk gelen yapımlardan biri olan Anchorman: The Legend of Ron Burgundy, 2004 yazında bolca konuşulmuş ve yaptığı ufak taşlamalarla da hayli dikkat çekmişti.

Star Wars'un orijinal serisinin son filmi olan Star Wars: Episode III — Revenge of the Sith, aynı zamanda pek çok Star Wars hayranı için serinin en etkileyici filmiydi. Tüm sene adından bahsettirmeyi başaran film, 19 Mayıs 2005'de vizyona girmişti.

Sevilen aksiyon ve macera serisi Görevimiz Tehlike'nin 3. filmi olan yapım, özellikle aksiyon sineması sevenler için oldukça keyifli bir filmdi. Özellikle oyuncuların performansları ile adından bolca söz ettiren film, 5 Mayıs 2006'da gösterime girmişti.

2000'li yılların en sevilen komedi yapımlarından biri olan Superbad, çıktığı dönemde gençler arasında hayli popüler olmayı başarmıştı. Komedi filmlerini seviyorsanız göz atmanız gereken yapımın vizyon tarihi ise 17 Ağustos 2007'ydi.

Tüm zamanların en çok sevilen süper kahraman filmlerinden biri olan The Dark Knight, yalnızca 2008'e değil, sonrasındaki yıllara da damgasını vurmuştu. İnanılır gibi değil ama The Drak Knight vizyona gireli tam on sene olmuş.