Ankara'nın ünlü rapçisi Ais Ezhel tahliye oldu!

Ankara'nın ünlü rapçisi Ais Ezhel tahliye oldu!

Habertürk Haber Merkezi'nden Arzu Kaya'nın aktardığı bigilere göre, adıyla tanınan ünlü rapçi Sercan İpekçioğlu yargılandığı davada etti. Mahkeme tahliyesine karar verdi.

Anadolu 44. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Sercan İpekçioğlu ile avukatları katıldı. Duruşmayı, İpekçioğlu'nun ailesi ile çok sayıda hayranı da izledi. Kimlik tespiti yapılan sanık İpekçioğlu, bekar ve lise mezunu olduğunu, müzisyenlikle uğraştığını aylık gelirinin de 100 bin lira olduğunu söyledi.

"MUZİPLİK OLSUN DİYE PAYLAŞTIM"

Savunmasını yapan sanık İpekçioğlu, "Öncelikle fotoğrafla başlamak istiyorum. Ankara Kızılay'da bir arkadaşımın giyim mağazasına arada bir giderim. Orada otururken bahçede bitki gördüm. Hint keneviri olduğunu anladık. Söktük. O ara aklıma bu bitkiyle resim çektirmek geldi. Resim çekindim. Altına da eski bir şarkı sözü Selahattin Özdemir'in esrar perdesi adlı şarkı sözünü yazdım ve muziplik olsun diye paylaştım." diye konuştu.

"Geceler" isimli parçasında ise gecenin karanlığından, gizeminden bahsettiğini aktaran İpekçioğlu, şöyle konuştu:

"Bunu sanatsal faaliyet kapsamında Türkiye'de çekilecek olan bir diziye müzik olarak yaptım. Bu parçada uyuşturucu madde kullanmaya özendirmeye kastım yoktur. Benim 'Yarınımız Yok' diye bir parçam daha var. Burada uyuşturucunun zararlarını anlattım. Kullanıldığı takdirde ölüme neden olduğu temasını işledim. Gençleri uyuşturucuya teşvik değil, hayata bağlayıcı sözler. Suç işleme kastıyla hareket etmedim. Eserlerim tamamen benim hayal ürünümdür. Suçsuzum. Beraatimi ve tahliyemi istiyorum."

İpekçioğlu'nun avukatı Fuat Ekin de iddianamede iki eylemden bahsedildiğini anlatarak, "Biri espri olsun diye paylaşılmış bir fotoğraf ve 'Geceler' isimli fantastik bir vampir hikayesinden ibarettir. İddianamede düzenlenen eylemin yaptırımı ağırdır. Sanık üzerine atılı suçu işlememiştir. Beraatine ve tahliyesine karar verilmesini talep ediyorum." şeklinde konuştu.

Son sözleri sorulan sanık İpekçioğlu, beraatini istedi.

Mahkeme, sanık İpekçioğlu'nun suç işleme kastıyla hareket etmediği anlaşıldığından beraatine karar vererek, tahliyesine hükmetti. Mahkeme hakimi Dilber Atalay, kararının ardından "Suç işleme kastıyla hareket etmediğine inandım. Sanat eseri olduğunu düşünerek beraatine karar verdim." diye konuştu.

Ezhel'in beraat kararıyla adliyeye akın eden hayranları da büyük sevinç yaşadı.

18 Bin Sağlık Personelinin Yerleştirme Sonuçları Açıklandı! Sonraki Haber

18 Bin Sağlık Personelinin Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı