YSK Oy kullanma saat kaçta bitecek? Oylar kaça kadar kullanılacak?

YSK Oy kullanma saat kaçta bitecek? Oylar kaça kadar kullanılacak?

Tüm Türkiye’nin dört gözle beklediği, hem Cumhurbaşkanı’nın hem de parlamentonun belirleneceği erken seçimler 24 Haziran 2018 tarihi itibariyle başladı. Toplamda, 59 milyon 391 bin 328 seçmen bugün oy kullanma işlemini gerçekleştirebilmek adına sandık başına gidecek. Öte yandan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından Türkiye Genel Seçimleri'nde oy verecek yurttaşları yakından ilgilendirecek oy kullanma başlangıç ve bitiş saatleri açıklandı. Peki, Cumhurbaşkanı ve 27.Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde oy kullanma saat kaçta bitecek? 8 siyasi partinin ve 6 cumhurbaşkanı adayının yerini alacağı seçimde oylar saat kaça kadar kullanılacak? İşte, Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'nın Resmi Gazete'de üzerinden yayımladığı oy kullanma saatleri... 

OY KULLANMA NE ZAMAN BİTECEK? OYLAR SAAT KAÇA KADAR KULLANILACAK?

Tüm yurttaşların heyecanlı bekleyiş içerisinde olduğu 24 Haziran 2018 tarihi itibariyle cumhurbaşkanı ve parlamentonun seçileceği Cumhurbaşkanı ve 27.Dönem Milletvekili Genel Seçimleri geldi çattı. Türkiye Genel Seçimleri’nde sandık başına gidecek seçmenlerin oy kullanma saatleri Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından Resmi Gazete üzerinden yayımlandı. YSK’nin oy kullanma başlangıç ve bitiş saatleri hususuna ilişkin aldığı karar doğrultusunda, erken seçimlerde oy kullanma saat 8:00’da başlayacak. Bununla birlikte oy kullanma işlemi saat 17:00’da bitecek.

Öte yandan oy sayım işleminin ne zaman başlayacağı konusunda, saat 17:00 itibariyle sandıkların kapanmasının akabinde geçilecek. Oy sayım işleminin ne zaman biteceği konusunda ise; televizyon ekranlarına yansıtılacak seçimin sayım işleminin akşam saat 23:00’e kadar devam etmesi bekleniyor.

oy kullanma

O Ülkeden Flaş Açıklama: Rusların oyuncağı olduk! Sonraki Haber

O Ülkeden Flaş Açıklama: Rusların oyuncağı olduk!

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı