Cep Telefonu ile En Güzel Fotoğraflar Çekmek için 7 Önemli Tavsiye

Cep Telefonu ile En Güzel Fotoğraflar Çekmek için 7 Önemli Tavsiye

Cep telefonlarımızın kameraları ile filmlerin bile çekilebildiği bir dönemde yaşıyoruz. Haliye elimizdeki telefonlarla kusursuz görseller elde edebilmek aslında oldukça mümkün. Ancak bazı ufak ipuçları, bu konuda çok daha başarılı olmanızı sağlayabilir. Eğer telefonunuzla güzel kareler yakalamaya ilginiz varsa, bu basit ipuçlarını muhakkak değerlendirin.

Kafanızda canlandırdığınız o kareyi en iyi şekilde ve en uygun ışıkla yakalayabilmek için, arka arkaya bolca görüntü elde etmeniz faydalı olacaktır. Bu durum, geri dönüp baktığınızda size 'en iyisini seçme şansı' verecektir.

Bu sayede zaman içinde, bir fotoğraf çekmek istediğinizde hayal ettiğiniz kareye en yakınını elde edebilmek için elinizde olan imkanların tümüne hakim olursunuz..

Bir fotoğrafın yapay ve doğal ışıkla üretilmesi arasında çok büyük fark vardır. Doğal ışık her zaman çok estetiktir ve görüntü kallitenize de zarar vermez. Ancak flaş, yapay etkisinden ötürü fotoğrafın bütününe zarar verecektir.

Fotoğrafçılığın en temel kurallarından biri, dengeli bir çerçeve oluşturmaktır. Yarattığınız kompozisyon, çerçeve içinde ne kadar dengeli ve 'düzgün' görünürse, fotoğrafınız da o kadar başarılı olacaktır.

Cep telefonlarınızla uzun pozlama gerektiren görseller üretmek istediğinizde, uzun süre sabit kalmasını sağlayacak tripod gibi aksesuarlar kullanma seçeneğiniz olduğunu unutmayın.

Fotoğraf düzenleme uygulamaları ufak düzenlemeler için kullanıldığında gerçekten fayda sağlayabiliyor. Ancak hiçbir zaman fotoğrafın tamamıyla oynamayın, mümkünse sadece 'otomatik düzeltme' özelliğini kullanarak ışık dengesinde ufak değişiklikler yapın.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, fotoğrafın düzgün görünmesi için çerçeve çok önemli. Ancak çekerken çerçeveyi ayarlayamadıysanız, fotoğrafınızı muhakkak kırparak düzenleyin..

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'ndan önemli açıklamalar.. Sonraki Haber

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'ndan önemli açıklamalar..

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı