MHRS çalışma saatleri? MHRS Randevu Sistemi Hakkında Ayrıntılı Bilgi

MHRS çalışma saatleri? MHRS Randevu Sistemi Hakkında Ayrıntılı Bilgi

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen MHRS ya da tam adıyla Merkezi Hekim Randevu Sistemi, hastaların arzu ettikleri hastane ve doktordan randevu alma işlemini gerçekleştirebileceği bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Sunulan bu hizmet sayesinde vatandaşların kolay ve hızlı bir şekilde gerekli tüm işlemlerini sorunsuzca gerçekleştirebileceği MHRS'nin hafta içi ve hafta sonu mesai saatleri araştırılıyor. Peki, gerek internet ortamında gerekse telefon aracılığıyla ulaşabilme olanağı bulunan MHRS sabah saat kaçta açılıyor ve akşam saat kaçta kapanıyor? İşte, vatandaşlar tarafından hastanede ilgili sağlık sorununun çözümü noktasında muayene olabilmek adına sık bir şekilde yararlandığı MHRS'nin çalışma günleri, açılış ve kapanış kapanış saatleri!

MHRS ÇALIŞMA / MESAİ SAATLERİ NELERDİR?

MHRS’nin çalışma/mesai saatleri incelendiğinde; MHRS'nin hem 182 hastane randevu hattı hem de resmi internet sitesi hafta içi ve hafta sonu da dahil olmak üzere 7 gün 24 saat vatandaşlara kesintisiz hizmet sağlamaktadır. Yani, gerekli hastane işlemleriniz için gece gündüz dilediğiniz zaman ev, iş veya cep telefonunuz aracılığıyla MHRS'nin randevu hattını arayabilir yahut internet ortamında günün her anında randevu alma imkanı elde edebilirsiniz.

MHRS

İNTERNET ÜZERİNDEN MHRS HASTANE RANDEVU NASIL ALINIR?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi olan MHRS'ye internet üzerinden randevu alabilmek için; şayet daha önceden MHRS sistemine üyelik kaydınız bulunmuyor ise ise "Randevu Al" butonuna tıkladıktan hemen sonra karşınıza çıkan ekrandan "Üye Ol" seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yalnız MHRS sistemine üyeliğiniz bulunmuyor ise T.C kimlik numaranız ve şifrenizle dilediğiniz hastane ve doktoru tercih ederek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

mhrs

TELEFON ÜZERİNDEN MHRS HASTANE RANDEVU NASIL ALINIR?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi olan MHRS'ye telefon üzerinden randevu alabilmek için; 182 numaralı hattı arayarak çağrı merkezi aracılığıyla sağlayabilirsiniz. Yalnız bu işlem, hatların ve çağrıya yanıt veren operatörlerin yoğun olmasıyla sebebiyle sağlıklı bir şekilde işlemeyebilmektedir.

mhrs

 

1 oyu kim verdi! Peşine düştüler Sonraki Haber

1 oyu kim verdi! Peşine düştüler

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı