Türkiye 2071 Yılında Ne Durumda Olacak? İşte o video...

Türkiye 2071 Yılında Ne Durumda Olacak? İşte o video...

Orta Asya’dan göçen atalarımız, günümüzden çok uzun yıllar önce, 1071’de Anadolu’ya giriş yapmış ve o günden bu yana Anadolu yarımadası ana yurdumuz haline gelmişti. Çok değil, yalnızca 53 yıl sonra atalarımızın Anadolu topraklarına adım atmasının 1000. yılını kutlayacağız. TR2071, bu özel gün için ‘2071 Yılında Geleceğin Türkiyesi’ adlı bir video yayınladı.

2071 Yılında Geleceğin Türkiyesi, adından da anlaşılacağı gibi 2071 yılındaki ’yi hayal ediyor ve izleyicilere gösteriyor. Yaklaşık 15 dakika süren bu kısa film, gelecek 53 yıl içinde ülkemizin ne kadar hızlı geliştiğini, uzay teknolojileri konusunda öncü ülkelerden biri haline geldiğini, ekonomik açıdan dünyanın en büyük ülkelerinden biri olduğunu, bir Asya Ticaret Birliği oluşturduğunu ve dahasını anlatıyor.

2071 Yılında Geleceğin Türkiyesi’nin gelecek için oldukça pozitif mesajlar verdiğini söyleyebiliriz. Fakat film içinde bulunan siyasi mesajlar, filmin bir öngörüden çok siyasi propaganda olduğu izlenimi veriyor. Dış ses, filmin başında Türkiye’nin 53 yıllık serüvenini özetlerken başkanlık sistemi sayesinde teknolojide önde gelen ülkelerden biri haline geldiğimizi söylüyor.  Teknoloji ile başkanlık sistemi arasındaki bazı biz kuramadık açıkçası.

TR2071 tarafından hazırlanan 2071 Yılında Geleceğin Türkiyesi videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. 2071 yılındaki Türkiye hakkında kendi görüşlerinizi yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

Bakan Eroğlu: Türkiye dünyaya demokrasi dersi verdi Sonraki Haber

Bakan Eroğlu: Türkiye dünyaya demokrasi dersi verdi

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı