Türk Filmleri Kırgızistan'da

Türk Filmleri Kırgızistan'da

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te “Türk Filmleri Haftası” etkinliği devam ediyor.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla Yerli Düşünce Derneğinin organizasyonunda ve Türkiye’nin Bişkek Büyükelçiliğinin desteği ile Bişkek Manas Sinema Salonu’nda başlayan etkinlik için  “Türk Filmleri Haftası” dolayısıyla Büyükelçilik rezidansında tanıtım toplantısı düzenlendi.

Büyükelçi Cengiz Kamil Fırat’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, AK Parti Milletvekili Metin Gündoğdu, Türk Filmleri Haftası Genel Koordinatörü ve yönetmen Öner Kılıç, prodüktör Ahmet Edebali, Yerli Düşünce Derneği Editörü Koray Tümay ve gazetecilerden Bikem Öğünç ile Murat Öztekin katıldı.

Etkinliğin onur konuğu ise “Diriliş Ertuğrul” film oyuncularından Burak Demir ve Sezgin Erdemir oldu.

Bu yılki Türk Filmleri Haftası kapsamında ilk kez film gösterimlerinin yanı sıra Türkiye’den gelen yönetmenler ve oyuncuların Kırgızistan sinema sanatçıları ile buluştu. Aynı zamanda halkın katıldığı söyleşiler organize edildi.

Etkinlikte “Selvi Boylum Al Yazmalım”, “Aile Arasında”, “Mor Ufuklar”, “Mezarcı”, “Dağ 2” adlı filmler Bişkek’teki sinemaseverlerle buluştu.

Tüm filmlerin ücretsiz gösterildiği “Türk Filmleri Haftası” 30 Haziran’da sona erecek.

Diyarbakır'da cami cemaatine silahlı saldırı yapıldı! Sonraki Haber

Diyarbakır'da cami cemaatine silahlı saldırı yapıldı!

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı