Rüyada abdest almanın tabiri nedir?

Rüyada abdest almanın tabiri nedir?

Şüphesiz ki gündelik hayatımızda abdest aldığımızda hem bedenen hem de ruhen arınırız. Rüya içerisinde de abdest almayı görmek hayırlı ve güzel işlere yorulmaktadır. Rüyada abdest almanın tabirine daha detaylı bakılacak olursa hayra, sevince ve zor müşküllerin halline işaret edildiği görülmektedir. Öte yandan abdest; iyiliğin, temizliğin, güzelliğin, huzurun ve selametin alameti olarak karşımıza çıkmaktadır. Rüyada abdest alan kişi şayet hasta ise şifaya kavuşacağına, günahkar ise tövbe edip iyilik tarafı artacağına ve her türlü saadete nail olacağına delalet eder. Hatta İmam Nablusi’nin rivayetine göre; rüyada abdest almak rahmet üzerine rahmet, nimet üzerine nimet demektir. İşte, rüyada abdest almak konusuyla ilgili merak edilen tüm detaylar...

ABDEST ALMAK ile ilgili görsel sonucu

 

RÜYADA ABDEST ALMAK

Rüyada abdest almak güzel ahlaklı olmaya, iyi niyetli ve hayır yapmayı seven kişilere, hidayete ermeye, hak yolunu bulmaya, kudretli ve yüce gönüllü olmaya delalet eder.

Rüyada abdest almak her zaman hayırlı ve güzel olana işaret eder. Rüya sahibinin mutluluk verici haberler alması ya da böyle olaylar yaşaması, sorunlara çözüm, dertlere şifa bulması anlamına gelirken zor durumda olan kişiler olduğu şeklinde de yorumlanır.

Bu rüya hak yolunu ve dini terk etmiş kimselerin hak yolunu yeniden bulacaklarına ve sonsuz bir gönül rahatlığına kavuşarak, tövbekâr olacaklarına yorulur. Rüyasında abdestini tam aldığını gören kişi her türlü sıkıntıdan kurtulacak demektir.

RÜYADA ABDEST SUYUNDAN İÇMEK

Abdest aldıktan sonra eliyle abdest suyundan içtiğini görmek, hayır ve hasenata, berekete, hastalıktan şifaya, korkudan emana delâlet eder.

RÜYADA ABDESTİN BOZULMASI

Rüyada abdestin bozulması ise, bir dönem geçici sıkıntılar yaşayacağını belirtir. Malumdur ki abdest, hataları temizleyen ibadetlerdendir.

RÜYADA ABDEST ALIP NAMAZ KILMAK

Namaz için abdest aldığını görmek, maneviyat ve kutsiyete delâlet eder. Rüyada tüccar birinin abdestsiz namaz kıldığını görmesi, sermayesi olmadan mal kazanacağına delâlet eder. rüyada abdest alan birini görmek, Abdest alıp namaz kıldığını gören kişi üzüntü ve kederden kurtulur.

Namaz kıldığını görse, keder ve üzüntüden halâs olur ve gamdan kurtulur. Sudan gayri bir şey ile abdest aldığını görmek, dindarlığa alâmettir.

RÜYADA ABDEST ALAN BİRİNİ GÖRMEK

Abdest alıp namaz kıldığını gören kişi üzüntü ve kederden kurtulur.

RÜYADA ABDESTİ TAMAMLAYAMADIĞINI GÖRMEK

Rüyada abdestini tamamlayamadığını gören kimsenin, arzu ettiği şeyin tamamlanmamasına işaret eder.

RÜYADA GUSÜL ABDESTİ ALMAK

Rüyada gusül abdesti alan kişi gereksiz yere savurduğu kazancını ya da boş işlere feda ettiği mal varlığını yeniden kazanacak demektir.

RÜYADA ABDEST ALAMAMAK

Rüyada abdest alamamak müşkül olmak anlamına gelir. Bir kişi rüyasında abdest almak istediği halde bunu başaramazsa hayal kırıklığı ve üzüntü yaşayacak, sağlık sorunları ile karşılaşacak, maddi ve manevi olarak kayıplar yaşayarak üzülecek demektir.

RÜYADA CAMİDE ABDEST ALMAK

Rüyada camide abdest almak, rüya sahibinin olmasını istediği hayallerin gerçekleşmesi durumunda malından ya da parasından vereceği sadakaya delalet eder. Bazı rüya tabirleri camide abdest almayı kişinin yapmak istediği her şeyin gerçek olacağı, bunun içinde daha önceden Allah’a verdiği hayır sözünü gerçekleştireceği şeklinde yorumlar.

Polis PKK'nın bez parçasını önce çiğnedi sonra yaktı Sonraki Haber

Polis PKK'nın bez parçasını önce çiğnedi sonra yaktı

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı