Acımasızca katledilen minik Leyla neden öldü? Leyla Aydemir öldürüldü mü?

Acımasızca katledilen minik Leyla neden öldü? Leyla Aydemir öldürüldü mü?

22 Haziran tarihinde Ankara'da kaybolan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'nın cinsel istismar ve cinayet suçuna kurban gitmesinin tüm Türkiye'yi dehşete sürüklemesinin ardından; Ağrı'da, Ramazan Bayramı'nın 1.günü kaybolarak 18 gündür büyük bir titizlikle arama-kurtarma çalışmaları devam eden 4 yaşındaki 'in minicik cansız bedenine ulaşılması derinden sarstı. Ailesi ile birlikte bayram ziyareti nedeniyle dedesinin Ağrı'daki Bezirhane köyüne giden küçücük Leyla, kaybolduğu köyden yaklaşık 2 kilometre mesafede yer alan Kurudere mevkiinde dere yatağında yüzüstü olarak suya atılmış vaziyette bulundu. Peki, acımasızca katledilen cansız bedeni ot biçmek için giden bir köylü tarafından bulunan neden öldü? Ekipler tarafından ilk belirlemelere göre vücudunda darp izlerinin olduğu tespit edilen Leyla'ya ne oldu?

ACIMASIZCA KATLEDİLEN LEYLA AYDEMİR'E NE OLDU?

Ağrı Valiliği tarafından, Ağrı’nın Bezirhane köyünde kaybolduktan arama-kurtarma çalışmalarından 18 gün sonra minicik cansız bedenine ulaşılan 4 yaşında Leyla Aydemir hakkında  Twitter hesabından üzerinden açıklama gerçekleştirdi. Yapılan açıklamalar doğrultusunda, "15 Haziran 2018 tarihinde kaybolan Leyla Aydemir kızımız bugün saat 18.45 sıralarında köy merkezine 3 kilometre uzaklıkta dere yatağı içerisinde maalesef cesedine ulaşılmıştır. Konuyla ilgili adli tahkikat devam etmektedir. Başımız sağ olsun" şeklinde ifadelere yer verildi.

Öte yandan Leyla Aydemir’in yürekleri dağlayan cansız bedenine ulaşılmasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından da önemli açıklamalar gerçekleştirdi. Ağrı’da kaybolan ve 18 gündür arama-kurtarma çalışmaları devam eden Leyla Aydemir’in cesedinin bulunmasıyla ilgili açıklamalarda bulunarak soruşturmanın halen sürdüğünün bilgisi aktarıldı. Leyla'nın cesedinin bulunduğu noktanın daha önce defalarca arandığını belirten Soylu, şunları kaydetti;  "İlk belirlemelere göre bir tecavüz yok. Sanki sonradan oraya getirilmiş gibi bir izlenim söz konusu ama bunların hepsi otopsi sonucu, yapılacak çalışmalar sonucu belirlenecek. Ailenin başı sağolsun, ülkemizin başı sağolsun. Olayın hem kriminal boyutu hem de diğer boyutunu arkadaşlarımız takip ediyorlar. Çok ufak bir darp işareti var. Bu darp mıdır, değil midir; herhangi bir çarpma sonucu mu oluşmuş, otopsi sonucu belli olacak." Şeklinde ifadelere yer verildi.

LEYLA AYDEMİR’İN DEDESİ ZEKİ AYDEMİR’DEN YÜREK BURKAN AÇIKLAMALAR…

Leyla’nın dedesi Zeki Aydemir, Demirören Haber Ajansı’na (DHA), cinayete kurban giden küçücük Leyla hakkında yürek burkan açıklamalar gerçekleştirerek; "Torunumu bugün ot biçmek için bölgeye giden bir köylü bulmuş. Bize haber verdi. Gidip baktığımızda yüzü suya basılmış şekilde duruyordu. Sırtında yara izleri vardı. Yüzüne bakamadım. Mavi gözlümü bu hale getirenlerin bulunup adalet önünde hesap versin" şeklinde ifadelere yer verdi.

LEYLA AYDEMİR’İN BULUNMASI İÇİN HUMMALI BİR ARAMA-KURTARMA SÜRECİNDEN GEÇİLDİ…

4 yaşındaki Leyla’nın kaybolmasının ardından Valilik tarafından gerçekleştirilen yazılı açıklamalar doğrultusunda, "Kent merkezi ve ilçelerdeki tüm Mobese kameralarının incelendi. Merkez ve ilçelerdeki tüm Mobese kayıtlarına bakılmıştır. Köyde kayıp olan çocuğun düşebileceği su birikintileri ve artezyen kuyuları vidanjörler aracılığıyla boşaltılarak arama yapılmıştır. Ayrıca köyde bulunan yüksek otlar kesilerek daha detaylı arama yapılması sağlanmıştır. Olay bölgesine daha geniş ve kapsamlı arama yapmak maksadı ile arama köpekleri ve havadan Drone ile köy ve civarında arazi taraması yapılmıştır. Emniyet Müdürlüğü Balık Adam Ekibi su birikintileri ve dere yataklarının aranması sağlanmıştır" sözlerine yer verildi.

MİNİK LEYLA NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ?

İhbar üzerine kısa sürede olay yerine giden jandarma, çevrede önlem aldı. Ekipler, köye giriş çıkışları kapattı. Küçük kızın bulunduğu yere kimseyi yaklaştırmayan jandarma, olay yerinde inceleme başlatarak delil aradı. Küçük kızın cansız bedeni, otopsi yapılmak üzere Ağrı Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Acı haberi alan Leyla'nın ailesi, sinir krizi geçirdi, gözyaşlarına boğuldu. Cenazesinin hastaneye getirilmesinin ardından yakınları ve çok sayıda vatandaş hastaneye akın etti.

ABD'yi kana bulayacak El Kaide militanı yakalandı! Sonraki Haber

ABD'yi kana bulayacak El Kaide militanı yakalandı!

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı