DEVLET BAHÇELİ VE SİYASETTE UFUK ÖTESİ

DEVLET BAHÇELİ VE SİYASETTE UFUK ÖTESİ

Türkiye, geçtiğimiz Pazar günü kendisi için çok önemli bir seçimi geride bırakmıştır. Seçimlere bir yanda Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi listelerinden seçime giren BBP Cumhur İttifakı adı altında girmiştir. Öte yanda kendilerine Millet İttifakı adı veren gerçekte ise illet ve zillet ittifakı oluşturan birbirine benzemeyenler topluluğu CHP, İP, Saadet Partisi, Demokrat Parti eklemlemesi ile birlikte seçime girmişlerdir. Bu İttifakın gizli bir yol arkadaşı vardır. O da seçimlere tek başına giren ama aslında gizliden gizliye bu ittifakın bir üyesi olan HDP'dir.

Bu seçimi önceki seçimlerden ayıran en önemli özellik Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişin de seçimi olmasıdır. Cumhurbaşkanlığı seçimi ve milletvekilliği seçimi aynı anda yapılmıştır. İlk turda Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi'nin adayı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk turda %52'lik bir oy oranı ile ipi göğüsleyerek cumhurbaşkanı seçilmiştir.

Bu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişin köşe taşları, satranç hamlelerinin bir bir ardında MHP Lideri Sayın Devlet BAHÇELİ'nin siyasi öngörüsü yatmaktadır.

15 Temmuz hain darbe girişimi Türkiye için bir milattır. 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında ortaya çıkan ve 7 Ağustos'da Yenikapı Ruhuyla yaşayan bir süreç ortaya çıkmıştır.

MHP Lideri Sayın Devlet BAHÇELİ, 11 Ekim 2016 tarihli gurup konuşmasında bugünlerin işaret fişeğini yakmıştır.

MHP Lideri Sayın Devlet BAHÇELİ yine bugünlere ışık tutarak güçlü bir Türkiye'nin kilometre taşı olması bakımından başka bir konuşmasında Hareket noktamız Çift Başlı Selçuklu Kartalı sembolüyle ruh ve anlam kazanacaktır diyerek şöyle sesleniyordu;

Anlaşılan at sırtında Viyana'ya kadar gidişimizin sarsıntı ve karın ağrısı hala atlatılabilmiş değildir. Tüm bunlar olurken, AB'nin karşısına alternatif olarak Şanghay İşbirliğini Örgütünü çıkarmak, bununla dengelemek klasik ve eski bir taktiktir. Biz AB'ye muhtaç olmadığımız gibi Şangay meraklısı da değiliz. Türk'üz, Türkçüyüz, Turan'ın sevda ve hedefindeyiz. Ne Avrupa Birliği, ne Şangay İşbirliği, biz diyoruz ki sonuna kadar Türk birliği.

15 Temmuz sonrası oluşan birlik ve beraberlik havası ile beraber TSK içerisinde ki FETÖ mensupları ve artıkları büyük ölçüde temizlenmesiyle Türkiye ve bölge için çok önemli adımlar atılıyordu. Azez Cerablus hattından başlayarak El-Bab'a kadar inen bir Fırat Kalkanı Harekatı ve bir sonraki adımında 2018 Ocak'ı ile 18 Mart 2018 arasında Afrin'e yönelik Zeytindalı Harekatı ile birlikte Türkiye'nin etrafını saran terör koridorunun beli çok önemli derecede kırılıyordu.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin 11 Ekim 2016'da işaret fişeğini yaktığı bu süreç 16 Nisan 2017 günü yapılan referandum ile millet iradesine başvurulmuş ve Türk Milletinin onayı alınmıştı.

Olağan süreçte Mart 2019'da yerel seçimler yapılacak, Kasım 2019'da Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri yapılacaktı.

MHP Lideri Sayın Devlet BAHÇELİ'nin 17 Nisan 2018 günü meclis grup konuşmasındaki;

Bu işi daha fazla uzatmaya gerek yoktur.

Kaosa oynayanların oyunlarını bozmak şarttır.

Seçim var mı yok mu, erken mi olacak, zamanında mı yapılacak anlaşmazlık ve çekişmelerine son verilmesinin vakti gelmiştir.

Siyasi muhataplarımıza ve aziz milletimize samimi ve tartışılmasını ümit ettiğimiz teklifimiz şudur:

26 Ağustos 2018 Pazar günü, yani Malazgirt Zaferi'yle Büyük Taarruzun yıldönümlerinde, Türk milleti yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hem Cumhurbaşkanı, hem de Milletvekili Genel Seçiminde Türk ve Türkiye düşmanlarına hak ettikleri dersi vermesi en makul, en mantıklı, en akılcı, en demokratik yoldur.

İrade milletindir, istikbal milletindir, istiklal milletindir, ihanet ise millet karşısında asla tutunamayacaktır.

sözleri ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ile görüşmesiyle seçim tarihi 24 Haziran 2018 olarak açıklanıyordu.

Yapılacak bir erken seçim ile beka mücadelesi veren Türkiye'ye kurulmak istenen her türlü oyununda önü alınması gerekiyordu.

Benim aklım hep Türkiye'dir diyen Devlet BAHÇELİ, partisinin de seçim sloganını ortaya koyuyordu. Cumhur İttifakı Millet Aklı…

Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Büyük Türk Milletinin aklı ile hareket edilecekti.

Seçim sathına geçilmesiyle birlikte 1 Kasım 2015 seçim akşamı ortaya çıkan fitne güruhu tekrar ortaya çıkmıştı.

Bu seçim sürecinde MHP'ye asimetrik bir savaş uygulanıyordu. Toplum ve siyaset mühendisliği ile algı yönetimi üzerinden kamuoyu oluşturulmak isteniyordu. Bu sürecin en önemli ayakları ise Kamuoyu Araştırma Şirketleri veyahut diğer adıyla anket şirketleri idi. Öte yanda gazetelerde kendilerine köşe tutan bazı yazarlar ve her akşam televizyonlardan inmeyen bazı tiplemeler bu oyunun figüranı durumundaydı.

Yapılan anketlerde ne hikmetse MHP bitmiş, dağılmış, dibi bulmuş bir görüntü sergilenmeye çalışıyordu.

MHP %6-7 bandına indirgeniyordu. 20 milletvekili ya çıkar ya çıkmaz, MHP mecliste gurubu ya kurar kuramaz sözleri ile algı oluşturulmaya çalışıyordu.

MHP'nin 1 Kasım seçimlerindeki oy oranı üzerinden hesap yapan hanımefendi MHP'nin oylarını kendi zekası ile paylaştırarak 6'sı bize geldi 3'ü Recep Tayyip ERDOĞAN'a gitti. Geriye ancak 3 kaldı diyordu. Kendisi yapılan seçimlerde ise Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde başında bulunduğu partisinin bile gerisinde kalan bir oy oranı ile karşı karşıya kalmıştır. Bu hanımefendinin de siyasi öngörüsü ve ufku işte bu kadardır. Bu günlerde ise PKK'nın uzantısı HDP'yi Kürt Siyasal Hareketinin Temsilcisi olarak konumlandırmaktadır.

İstenen, hesaplanan ve beklenen MHP'nin bitirilmesi idi.

Bu anket şirketlerinin başındaki MHP düşmanlığı tescilli şahıslar, köşelerinden MHP'ye kin ve nefret kusan tiplemelere 24 Haziran akşamı en büyük anket sonucunu Türk Milleti sandıkta vererek kendi kök ve ruh hücrelerinden doğan Milliyetçi Hareket Partisi'ne sahip çıkıyordu.

Bu vesileyle bir kez daha söylemek istiyorum. Milliyetçi Ülkücü Hareket, Türkiye'nin çimentosu ve sigortasıdır.

MHP bu milletin son kalesidir. MHP, Çanakkale'dir.

Biz MHP vatandır derken bunu hamaset olsun diye söylemiyorduk.

İyi ki bu milletin içerisinden çıkan ruh kökünden doğan bir Milliyetçi Hareket Partisi ve onun değerli Lideri Sayın Devlet BAHÇELİ var.

Muhasebe! Sonraki Haber

Muhasebe!

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Giriş Yap | Kayıt Ol

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış