GÜNEŞ KREMİ SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

GÜNEŞ KREMİ SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Yaz aylarının da gelmesiyle uzmanlar, güneş kremi sürmeden dışarı çıkmanın sakıncalarından bahsetmeye başladılar. Bu, gerçekten de dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Doğru güneş kremini seçmek için dikkat etmeniz gereken noktalar

Güneş koruma faktörü: Güneşle temas eden cildiniz için 30-50 güneş koruma faktörünü tercih edin. Güneş kremini her gün mutlaka kullanın. Denizden çıktıktan sonra tazeleyin. Koruma faktörünün etkili olabilmesi için kremi, yoğun bir şekilde cildinizin üzerine yaymalısınız. Hassas bir cildiniz varsa ihtiyacınız olan koruma faktöründen emin olmak için bir cilt doktoruna danışabilirsiniz.

Aktif bileşenler: Aktif bileşenleri %7 olan kremleri tercih edin. Uzmanlar Helioplex, Avobenzene veya Parsol  gibi maddelerin diğer aktif bileşenlerden fazla olmasını tavsiye etmezler.

Fiziksel engelleyici: Ana aktif içeriklerin yanı sıra, güneş kreminin fiziksel engelleyici de içermesine dikkat edin. Aktif içeriklerin olduğu listeye göz atın ve çinko oksit ya da titanyum oksit maddelerinin listede olup olmadığını öğrenin.

Güneş kreminin 30 – 50 koruma faktörlü ya da daha fazla olması,%7 oranında aktif içerikler içermesi ve bunun yanı sıra fiziksel engelleyici olarak çinko oksit ya da titanyum içermelidir.

SAĞLIKLI GÜNLER...

Türkiye'nin beyaz cenneti Sonraki Haber

Türkiye'nin beyaz cenneti

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Giriş Yap | Kayıt Ol

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış