Yunan Bakan Kammenos'un terbiyesizliği bitmiyor!

Yunan Bakan Kammenos'un terbiyesizliği bitmiyor!

Türkiye karşıtı tutumunun şekli nedeniyle kendi ülkesinde dahi pek çok kez seviyesizlik ve lümpenlikle suçlanan Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, söz konusu tutumuna devam ediyor. Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün gerçekleştirilecek yemin törenine davet ettiği ülkenin eski dışişleri bakanı Dora Bakoyanni, bu daveti kabul ettiği için Kammenos tarafından hedef alındı.

TWİTTER’DAN BAKOYANNİ’Yİ HEDEF ALDI

Twitter hesabından "2 askerimiz Türkler tarafından rehin olarak tutulurken Dora Bakoyanni, Sultan’a (Erdoğan’a) saygılarını sunmaya gidiyor. SKAİ (ülkenin büyük özel kanallarından biri) ise tebrik telefonu dahi etmeyen Başbakan Aleksis Çipras’ın vatan haini olarak gösteriyor. Uyanın!" diyerek SKAİ’ın "Türk eroini tarafından maddi destek aldığını" öne sürdü.

KENDİ ÜLKESİNDEN BİLE TEPKİ ALDI

Seviyesiz açıklamaları nedeniyle Dışişleri Bakanlığı’nı pek çok kez kınama açıklaması yapmak zorunda bırakan aşırı sağcı Bağımsız Yunanlar partisi lideri Kammenos’a bu tweetin ardından kendi ülkesinde dahi tepki sesleri yükseldi.

SAĞDUYULU CEVAP

Öte yandan Kammenos ve benzeri aşırı sağ grupların hedef tahtasına oturttuğu Bakoyanni ise "İki ülke ilişkilerinin gergin olduğu bir dönemde böyle bir davet aldım. İletişim yollarını daima açık tutmak, en faydalı adım olacaktır" ifadeleriyle eleştirilere yanıt verdi. Bakoyanni’nin sağduyulu tutumu takdir topladı.

Beştepe'deki yeni sisteme geçiş töreni nasıl olacak? İşte ayrıntılar.. Sonraki Haber

Beştepe'deki yeni sisteme geçiş töreni nasıl olacak? İşte ayrıntılar..

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı