Diş Fırçası Nasıl Temizlenmeli?

Diş Fırçası Nasıl Temizlenmeli?

İlk olarak diş fırçaları dişler fırçalandıktan sonra iyi bir şekilde yıkanmalı ve durulanmalıdır. İlk önemli nokta budur. Her diş fırçalamadan sonra diş fırçanızı iyi bir şekilde durulayın. Bunu gerçekleştirdikten sonra diş fırçalarınızı dik bir şekilde yerine koyun, yani ucu yukarıda olacak şekilde kalsın. Fırçaların birçoğunda kılıf olmasına rağmen uzmanlar bu kılıfların kullanılmasını önermiyor. Çünkü bu kılıflar diş fırçasının kurumasını engelliyor.

Fırçalar nemli kaldığında ise; özellikle bakteri ve mantarların üremesi kolaylaşıyor. Bu fırçaların kullanılması durumda sağlık riskleri ortaya çıkıyor. Bu nedenle fırçalar iyi bir şekilde durulanmalı ve kuruması için dik bir şekilde muhafaza edilmelidir. Ailede herkesin diş fırçası aynı yerde ise; bu fırçaların birbiri ile teması engellenmelidir.

Diş fırçaların temizliği için yapılabilecek olan en iyi şey yukarıda bahsettiğimiz olaydır. Yani dişler fırçalandıktan sonra fırçalar çok iyi bir şekilde su ile yıkanmalıdır ve durulanmalıdır. Bundan sonra kurumasına önem verilmelidir. Kuru bir fırça her zaman daha hijyenik olacaktır. Bu nedenle; özellikle günde 2 kez diş fırçalayan kişilerin sabah ve akşam farklı fırçalar kullanması iyi olacaktır. Bu şekilde fırçalar tam olarak kuruyacak ve hijyenik olacaktır.

Tüm bunların dışında bazı kişiler fırçaların çamaşır suyu gibi sıvılarda bir gece bekletilmesini söylemektedir. Bu uygulamalar fırçalara zarar vermektedir. Hatta iyi durulanmadığı takdirde sizlere bile zarar verebilir. Bu nedenle bu uygulamalardan da kaçınmak gerekmektedir.

Fırçaların ömrü yaklaşık olarak 3 aydır. Bu nedenle her 3 ayda bir fırçaları yenilemekte fayda vardır. Bu sayede fırçaları hijyenik ve temiz bir şekilde kullanmaya başlayabilir. Yukarıda saydığımız kurallara uyarsanız da 3 ay boyunca hijyenik olarak fırçayı kullanmış olursunuz.

 

İsrailli Milletvekiller Mescid-i Aksa'ya Baskın Düzenledi Sonraki Haber

İsrailli Milletvekiller Mescid-i Aksa'ya Baskın Düzenledi

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Giriş Yap | Kayıt Ol

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış