Kayıp Kedi, 17 Yıl Sonra Sahibine Geri Döndü

Kayıp Kedi, 17 Yıl Sonra Sahibine Geri Döndü

Hollanda'nın Almere kentinde yaşayan Eric de Hont'un kedisi Lolipop, henüz 1 yaşındayken evden ayrılmış. Bir süre kedisini arayan sahibi, herhangi bir sonuç alamayınca umudu kesmiş. Zaman içinde yeni kediler sahiplenen de Hont, Lolipop'u tamamen unutmuş. Fakat hafta sonu, hayvan ambulansından gelen bir telefon sebebiyle müthiş bir şaşkınlık yaşamış.

Ambulans görevlisinin, "Lolipop'un sahibi siz misiniz? Onu bulduk" sözüne önce inanmayan de Hont, kapıya gelen ambulanstaki kediyi görünce bunun gerçek olduğunu anlamış. Görevliler, kediyi 24 km uzaklıktaki Wees kasabasında bulmuş. Üzerinde takılı olan çip sayesinde de sahibi ve adresi saptanmış. Eric de Hont'a göre, büyük olasılıkla birileri kediye baktı ama hiç veterinere götürmedi. Zira veterinere gitmesi halinde, çipteki bilgilerden kendisine ulaşılırdı.

Kayıp , şu anda sahibinin evinin banyosunda ve bir nevi karantina altında. Ve sahibine göre, üzerindeki pirelerden kurtulması ve evdeki öbür kedilere alışabilmesi için, Lolipop'un bir müddet daha banyoda kalması gerekiyor.