0 850'li telefonlardan gelen mesajlara dikkat! Yeni dolandırıcılık...

0 850'li telefonlardan gelen mesajlara dikkat! Yeni dolandırıcılık...

Son zamanlarda dolandırıcılar, ''Pishing'' olarak isimlendirilen bir saldırı türünü kullanıyor. Öncelikle dolandırıcıların amaçlarını gerçekleştirebilmek için sık bir şekilde yararlandığı Pishing yönteminin ne olduğunu detaylı bir şekilde inceleyecek olursak; hiçbir şekilde gerçeğini aratmayan internet siteleri üzerinden yanlış yönlendirme yapılmaktadır.

Dolandırıcılar da, 0 850 241 02 90 numarasından hat sahiplerine DenizBank hesaplarındaki paralarını çalmak için bir yönlendirme mesajı göndermektedir. 0 850 241 02 90 numaralı hattan gönderilen yönlendirme linki, Denizbank'ın resmi internet sitesi şekilde tasarlanmış. Bu linke tıklayan hat sahipler, bankanın internet şubesi bilgilerini firdiği takdirde hesaplarının dolandırıcılar tarafından boşaltılma ihtimaliyle karşı karşıya kalmaktadır.

Dolandırıcıların  0 850 241 02 90 numarasından; "Sayın müşterimiz 513 TL Aidat iadeniz DENIZBANK hesabiniza Aktarilmistir iade linkinden islemi onaylayın" şeklinde içerisinde link barındıran bir mesaj gönderiyorlar. Şayet bu linke tıkladığınızda, mobil cihazınız üzerinden sizi sahte DenizBank sayfasına yönlendiriyor. Esasında gönderilen bu mesajda yönlendirme yapıldığında siz yeni ve güncel bir tarayıcı kullanıyor iseniz (örneğin Chrome) bir uyarı alıyorsunuz. Her şeyden önce yönlendirilen zararlı linkler içerdiğini gösteren bu uyarıya aldırış etmeniz gerekmektedir.

Dolandırıcıların kullandıkları yeni bir yöntem olan Pishing saldırıları, çok tehlikeli ve bir anlık dalgınlıkla doğruluğu anlaşılması zor bir yöntemdir. Her yıl yüz binlerce insanı mağdur olduğu bu yöntemden siz de mağdur olmamak açısından bu tarz zararlı link içeren bağlantılara tıklama konusunda dikkatli olun.

Leyla Aydemir'i kim öldürdü? Katil yakalandı mı? Yürek yakan ölüm nedeni... Sonraki Haber

Leyla Aydemir'i kim öldürdü? Katil yakalandı mı? Yürek yakan ölüm nedeni...

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı