iPhone 8 ve 8 Plus, iPhone X'in Türkiye satış fiyatları güncellendi!

iPhone 8 ve 8 Plus, iPhone X'in Türkiye satış fiyatları güncellendi!

Dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olan Apple, şirketin akıllı telefon serisi olan iPhone’un 10. yılına özel olarak geçtiğimiz yıl ’u tanıtmıştı. Cihazın 999 dolarlık başlangıç fiyatı dünya çapında tepki toplarken Türkiye’deki astronomik fiyatı da ‘yok artık’ dedirtmişti. 'a servet ödemek istemeyenler ise ile birlikte tanıtılan ve Plus'a yönelmişti.

iPhone X, 8 ve 8 Plus piyasaya çıktığından bu yana Türk Lirası, Dolar karşısında ciddi bir şekilde değer kaybetti. Dolar kurundaki dalgalanmalı artış, tüm elektronik ürünleri yavaş yavaş vururken Apple, Türkiye'deki iPhone fiyatlarını sabit tutmaya devam ediyordu. Ta ki bugüne kadar… Dolar kurundaki artışı neden gösteren Apple, Türkiye'deki iPhone fiyatlarını güncelledi.

64GB iPhone X’un Türkiye satış fiyatı 6.099 TL’den 7.499 TL’ye çıkarken; 256 iPhone X’un fiyatı da 6.899 TL’den 8.599 TL’ye çıkmış oldu. Böylece halihazırda Türkiye’de satışa sunulan en pahalı akıllı telefon olan iPhone X, rakipleri ile olan fiyat farkını daha da açmış oldu. Tabi bu durum şu an için geçerli. İlerleyen dönemde diğer şirketler de kurdaki artışa paralel olarak cihaz fiyatlarını güncelleyebilirler.

iPhone 8 ve 8 Plus ise yeni fiyatları ile 'uygun fiyatlı' sıfatlarını tamamı ile kaybetmiş oldular. 64GB iPhone 8'in fiyatı 4.199 TL'den 5.199 TL'ye çıkarılırken; 256GB iPhone 8'in fiyatı 4.999 TL'den 6.299 TL'ye çıkarıldı. için de benzer bir fiyat artışı söz konusu. 64GB 'ın fiyatı 4.799 TL'den 5.899 TL'ye yükseltilirken; 256GB 'ın fiyatı da 5.599 TL'den 6.999 TL'ye yükseldi.

Kiralık Ve Satılık Depolar www.depokirala.com Adresinde Sonraki Haber

Kiralık Ve Satılık Depolar www.depokirala.com Adresinde

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Giriş Yap | Kayıt Ol

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış