CHP'den flaş imza yanıtı: "Gereği yapılır"

CHP'den flaş imza yanıtı: "Gereği yapılır"

Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. Muharrem Erkek toplanabilecek imzanın 450-470 civarında olduğunu söylerken, İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ise şu ana kadar 600 imzanın toplandığını ifade etti.

“MAKSİMUM TOPLANABİLECEK İMZANIN 450-470 CİVARINDA OLDUĞU ORTAYA ÇIKIYOR”

CHP’li Erkek, CHP'deki Olağanüstü tartışmalarına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"CHP bir örgüt partisidir. Olağanüstü Kurultay sürecinde tartışmalarının bir yarış haline getirilip sosyal medyada, basında gündeme getirilip tartışılmasını da çok doğru bulmadığımızı ifade etmek istiyorum. Bütün ile ve ilçe örgütleri çalışmalarımız devam ediyor. Genel merkezimize bugüne kadar ulaşmış noterden ulaşmış herhangi bir talep yok. Talep edenlerin herhangi bir ulaştırdıkları bir talep yok. Bu tartışmaları kendi içimizde tüzüğe uygun şekilde yürütmeliyiz. Sosyal medyada, basında parti içi tartışmaları gündeme tutmamalıyız. Ülkemizin çok önemli gündemleri var mücadeleyi daha önemli görüyoruz. Yerel seçimlerde tek hedefimiz hep birlikte çalışarak başarılı olmaktır. Merkez yönetim kurulu üyemiz sayın Özkan'ın verdiği sayılar bizim il il yaptığımız tespitler sonucunda verilen doğru sayılardır. Bizim örgütlerimiz ile yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda maksimum toplanabilecek imzanın 450-470 civarında olduğu ortaya çıkıyor. İmza talebinde bulunanlar da sosyal medyada, basında değil zaten imzalar toplandığında genel merkeze sunulacak tüzüğe göre hareket edilecek. Partimize zarar vermeden bu süreci yürütmek çok daha önemlidir."

CHP’Lİ ÇELEBİ: İMZALAR 600'Ü BULDU

Parti Meclisi (PM) üyelerinden İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, şu ana kadar toplanan imzaların 600'ü bulduğunu söyledi. Çelebi, kurultay için gerekli olan 634 imzanın gün içerisinde tamamlanacağını söyledi.

Bu değişimin ardından, partinin üyelik yapısının değiştirilmesi ve partide liyakat sisteminin işletilmesi gerektiğini vurgulayan Mehmet Ali Çelebi, ardından başarı kriterlerinin belirlenmesinin önemli olduğunu söyledi. Çelebi, şöyle konuştu:

"Her kademedeki görev için 2 veya 3 dönem kuralı getirilmeli. Kadın ve gençler öne çıkarılmalı. Partide eğitim ve kültür alt yapısının oluşturulması gerekiyor. Partide üyesinden en tepedekine kadar herkesi dava insanına çevirecek bir eğitim alt yapısı gerekiyor. Meclis'in işlevi kısıtlandı. Bu nedenle sivil toplum ile iç içe olabilecek, geçirgen ve geçişken bir CHP gerekiyor. En büyük sıkıntılardan biri de yetkili kurulların işletilmesi. Merkez Yürütme Kurulu'nun (MYK) PM tarafından seçilmesi önemli. Seçim güvenliği ile ilgili farklı bir alt yapı gerekiyor. Belki sadece bir genel başkan yardımcısı bu işle ilgilenebilir. Bunları koordine edebilecek yapının oluşturulması önemli."

Delegelerin değişim için imza vermeyi sürdürdüğünü ve gerekli olan 634 imzanın bugün toplanacağını ileri süren Çelebi, değişimin gerçekleşmemesi halinde yerel seçimlerde hüsran yaşanacağına işaret ederek, "İmzalar 600'ü buldu. Bu bile büyük bir mesaj. Bir şekilde bu değişimin başlatılması elzem oldu. Bölünmeye gerek yok. Tabanın, halkın isteği belli. Halkta umut yaratacak bir değişime ihtiyaç var. Aksi takdirde yerel seçimler bizim için hüsran olur. O nedenle bunu bir an önce gerçekleştirmek gerekiyor. Ortak aklı ortaya çıkarmak gerekiyor"diye konuştu. İmzaların 634'u bulması halinde CHP Genel Merkezi'nin 45 gün içerisinde kurultayı toplaması gerekiyor.

"#5GÜNDE604İMZA"

CHP PM üyesi ve 25 -26’ncı dönem Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer ise, sosyal medya hesabından olağanüstü kurultay talebiyle başlatılan imza kampanyasına ilişkin paylaşımda bulundu

Kişisel Twitter hesabından, “#değişimumuttur” ve “#5günde604imza”  etiketleriyle yaptığı paylaşımda Usluer, “Partimizde Olağanüstü Kurultay talebiyle başlatılan imza sürecinin 5’inci günündeyiz. Toplam ‘604’ delegemiz #değişimumuttur diyerek imzalı belgelerini gönderdiler” ifadelerini kullandı.

İşte Usluer'in o paylaşımı:

ERKEK'TEN YENİ AÇIKLAMA

Erkek, CHP'de süren imza tartışmalarına ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

Erkek, "Yarın saat 11.00’da 604 noter onaylı imzanın Genel Merkezimize sunulması halinde gereği derhal yapılacaktır" diye belirtti.

Erkek'in açıklamaları şu şekilde:

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir bütün olarak kararnamelerle şekillendiriliyor, kalıcı bir OHAL devleti kurulmak isteniyor. Temel hak ve özgürlükler artık güvence altında değil.

24 Haziran seçimlerinde yeniden seçilen bir milletvekilimiz ile bir Parti Meclisi üyemiz açıkça hukuka aykırı bir şekilde Maltepe ve Silivri Cezaevinde siyasi rehin olarak tutuluyor.

Ülkemizin temel sorunları keyfi tek adam rejimi altında her geçen gün daha da ağırlaşıyor. Bu süreçte önümüzde yerel yönetim seçimleri duruyor.

Böyle bir süreçte demokrasi mücadelesini kararlılıkla sürdürebilecek en büyük güç olan Partimizin olağanüstü kurultay gündemiyle daha fazla tartışılmaması topluma karşı bir sorumluluğumuzdur. Parti Meclisi üyemiz Sn. Gaye Usluer’in beyan ettiği gibi seçimli olağanüstü kurultay için noter onaylı 604 imza toplanmış ise yarın saat 11.00’a kadar Genel Merkezimize sunulması; Partimizin, örgütlerimizin ve delegelerimizin imza tartışmaları içerisinde daha fazla yıpranmaması; yerel seçimler için yürütülen çalışmaların aksamaması; hukuken ve siyaseten gereğinin yapılması açısından büyük önem arz etmektedir.

Yarın saat 11.00’da 604 noter onaylı imzanın Genel Merkezimize sunulması halnde gereği derhal yapılacaktır.

Partililerimize ve tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Devlet Bahçeli: Kıbrıs Türk'tür, Türk Kalacaktır! Sonraki Haber

Devlet Bahçeli: Kıbrıs Türk'tür, Türk Kalacaktır!

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Giriş Yap | Kayıt Ol

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış