2018 DGS sınav sonucu ne zaman açıklanır? Sınav sonucunu öğrenme sayfası...

2018 DGS sınav sonucu ne zaman açıklanır? Sınav sonucunu öğrenme sayfası...

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına dikey geçiş yapmaları için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) geçtiğimiz gün gerçekleştirildi. 388 bin 215 adayın başvuru yaptığı DGS sınavında toplamda 120 soru yöneltilirken, sınav 150 dakika sürdü. Peki, adayların dört gözle beklediği 2018 DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM işlem takvimine göre Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sınav sonuçlarının açıklanacağı kesin tarih...

DGS SINAV SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans mezunu adayların katıldığı DGS sınavı bu sene 21 Temmuz Cumartesi günü düzenlendi. DGS sınavının ardından adayların merakla beklediği sonuçlar 16 Ağustos Perşembe günü açıklanacak. Adaylar DGS sınav sonuçlarını ÖSYM'nin resmi adresi https://ais.osym.gov.tr/ üzerinden kullanıcı girişlerini yaparak öğrenebilecekler.

2018 DGS SORU VE CEVAPLARI

Her ilden adayın iştirak edebilmesi için bu sene 81 ilde düzenlenen DGS sınavında adaylara 60 sayısal, 60 sözel olmak üzere 120 soru yöneltildi. DGS soru ve cevaplarının açıklanma tarihi henüz bilinmiyor, ancak sınav tarihini takip eden hafta içinde açıklanması bekleniyor.

Geçtiğimiz sene sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, 2 gün sonra soru ve cevaplar erişime açılmıştı. Bu sene de 16 Ağustos'ta açıklanan sınav sonucunun ardından, DGS soru ve cevaplarının 18 Ağustos günü adayların erişimine açılması bekleniyor. 

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yarın yapılacak! Sonraki Haber

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yarın yapılacak!

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı