Google Çeviri paralı mı olacak? İşte o bilgiler..

Google Çeviri paralı mı olacak? İşte o bilgiler..

Arama devi Google'ın CEO'su Sundar Pichai, şirketin ikinci çeyrekteki kazanç raporlarını açıkladığı konferansta Google Çeviri ile ilgili önemli bilgileri paylaştı. Bu servisin her gün yaklaşık olarak 143 milyar kelime çevirdiğini belirten Pichai'nin açıklamaları çeviri servisinin paralı olup olmayacağı ile ilgili soru işaretlerine neden oldu.

Google Çeviri paralı mı olacak?

Google Çeviri şu an günde milyarlarca kez kullanılmasına rağmen ücretsiz olarak hizmet vermeye devam ediyor. Küresel seyahatlerdeki artışlar ve Rusya'nın ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kupası'nın, milyonlarca yolcunun aynı anda çeviri hizmetine ihtiyaç duymasını sağladığı belirtilirken, bu sayının her geçen gün daha da arttığı belirtiliyor. 100'den fazla dil desteği sunan Google Çeviri, sıradan çevirilerin yanında sokak tabelaları ve yazıları da çevirebilme özelliklerine sahip.

Konferansta Google Çeviri'nin kullanım detayları ve çapı ile ilgili çeşitli bilgiler sunan Google CEO'sunun bu açıklamaları, şimdiye kadar ücretsiz olan bu hizmetin paralı olup olmayacağı ile ilgili soru işaretleri doğurdu. Her ne kadar Google'ın kısa vadede böyle bir planı olmasa da gelecekte bizler nelerin beklediğini kestirmek şu an için zor görünüyor.

Nokia 9 fiyatı belli oldu mu? işte o bilgiler... Sonraki Haber

Nokia 9 fiyatı belli oldu mu? işte o bilgiler...

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Giriş Yap | Kayıt Ol

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış