2018 Sözleşmeli Öğretmen Alımı mülakat yerleri açıklandı mı? Öğrenme sayfası...

2018 Sözleşmeli Öğretmen Alımı mülakat yerleri açıklandı mı? Öğrenme sayfası...

Sözleşmeli öğretmen olarak görevini icra etmek isteyen öğretmen adayları, uzun bir zamandır MEB (Milli Eğitim Bakanlığı)'in 5 bin sözleşmeli öğretmen alımı sınav ve mülakat yerlerini resmi internet sitesi aracılığıyla ilan etmesini dört gözle bekliyordu. Konuya ilişkin sözlü sınavdaki yerini almaya hak kazanacak öğretmen adaylarını yakından ilgilendirecek ücretli öğretmen alımı için sözlü sınav ve mülakat yerlerinin açıklanacağı tarih kesinlik kazandı. Peki, MEB (Milli Eğitim Bakanlığı)'in yayımladığı duyurunun ardından sabırsızlık içerisinde sorgulamaya alınan 2018 Sözleşmeli Öğretmen Alımı sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, 5 bin ücretli öğretmenin sözleşmeli öğretmen olarak atanmaya hak kazanacağı sınav ve mülakat yerleriyle ilgili merak edilen ve ağırlıklı olarak araştırma konusu haline getirilen tüm ayrıntılar...

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALIMI SINAV VE MÜLAKAT YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Binlerce ücretli öğretmen adayının heyecanla beklediği sözleşmeli öğretmen alımı sınav ve mülakat yerleri, MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) Personel Genel Müdürlüğü'nün internet sitesi üzerinden açıklandı. Buna göre yayımlanan takvim doğrultusunda, Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görev icra eden ücretli öğretmenlerin, sözlü sınav merkezleri ve sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların listesi belli oldu. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen 20 bin sözleşmeli öğretmen alımının ardından ek olarak başlatılan 5 bin ücretli öğretmen alımı sürecinde sözlü sınavdaki yerini almaya hak kazanan adayların ve sözlü sınav merkezlerinin 31 Temmuz 2018 tarihi itibariyle açıklanacağının duyurusu yapıldı. 

5 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALIMI 2018 SINAV TAKVİMİ

Öte yandan, 1 ve 4 Ağustos 2018 tarihleri arasında ise sözlü sınav merkezi tercihleri alınacak. Sözleşmeli öğretmen adaylarının bu süreçte; sözlü sınav merkezleri olan İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Erzurum ve Malatya illerini yukarıda belirtilen tarihler arasında tercihte bulunmaları gerekmektedir.

4 ve 7 Eylül 2018 tarihleri arasında atama tercihleri belli olacak ve atama sonuçları 11 Eylül 2018 tarihinde açıklanacak. Sözleşmeli öğretmen adaylarının sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri, 7 Ağustos 2018 tarihinde duyurulacak.

11 ve 14 Ağustos 2018 tarihleri arasında ücretli öğretmen alımı sözlü sınavlar gerçekleştirilecek ve sözleşmeli öğretmen alımı sınav sonuçları 17 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacak. Son olarak 17 ve 28 Ağustos 2018 tarihleri arasında alınacak itirazlar, 31 Ağustos 2018 tarihinde sonuçlandırılacak.

NSU'nun 25 bin kişilik ölüm listesi basına sızdı! Sonraki Haber

NSU'nun 25 bin kişilik ölüm listesi basına sızdı!

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı