2018 Hemşirelik bölümü taban ve tavan puanları! Ayrıntılar haberimizde...

2018 Hemşirelik bölümü taban ve tavan puanları! Ayrıntılar haberimizde...

4 yıllık bölüm Hemşirelik taban ve tavan puanları ve kontenjan bilgisi listesi YÖK (Yükseköğretim Kurulu) tarafından paylaşıldı. Puanına göre en doğru tercihi yapmak isteyen öğrenciler bölüm bölüm araştırma yapmaya devam ediyor. İşte 7-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan YKS üniversite tercihler için Hemşirelik taban ve tavan puanları ve dört yıllık üniversite listesi

HEMŞİRELİK TABAN VE TAVAN PUANLARI

hemşirelik-puan1

hemşirelik-puan2

hemşirelik-puan3

hemşirelik-puan4

hemşirelik-puan5

TYT PUANI 150'DEN AZ OLANLAR TERCİH YAPAMAYACAK

TYT sınavından 150 puandan az alan adaylar, tercih aşamasına katılım gösteremeyecek. Puanı 150'den büyük olan ancak AYT ve YDT sınavına girmeyen adaylar ise kılavuz içerisindeki Tablo-3'ten tercihlerini gerçekleştirebilecek. Bu durum, AYT ve YDT sınavına giren ancak 180'den aşağı puan alanlar için de geçerli olacak.

MERKEZÎ YERLEŞTİRME İÇİN TERCİH İŞLEMİ NASIL YAPILACAKTIR?

Adaylar, 2018-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna tercih süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişebileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Adaylar tercihlerini, T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile tercih süresi içinde ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapacaklar ve tercihlerini, internet üzerinden elektronik ortamda göndererek tercih bildirimini tamamlayacaklardır. Bunun dışında tercih bildiriminde bulunulamaz (posta, fax, elektronik posta vb.). Merkezimize posta vb. yollarla gönderilen tercih listeleri işleme alınmaz ve cevaplandırılmaz. Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler geçerlidir.

Binali Yıldırım'dan Yüksekova'daki saldırıya sert tepki Sonraki Haber

Binali Yıldırım'dan Yüksekova'daki saldırıya sert tepki

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı