2018 Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı bölümü taban ve tavan puanları! Ayrıntılar haberimizde...

2018 Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı bölümü taban ve tavan puanları! Ayrıntılar haberimizde...

4 yıllık bölüm Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları taban-tavan puanları ve kontenjan bilgisi listesi YÖK (Yükseköğretim Kurulu) tarafından paylaşıldı. Puanına göre en doğru tercihi yapmak isteyen öğrenciler bölüm bölüm araştırma yapmaya devam ediyor. İşte 7-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan YKS üniversite tercihler için  Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları taban ve tavan puanı ve dört yıllık üniversite listesi

ÇAĞDAŞ TÜRK LEHÇELERİ VE EDEBİYATLARI TABAN VE TAVAN PUANLARI

cagdas-turk-lehceleri-ve-edebiyatlari-1

cagdas-turk-lehceleri-ve-edebiyatlari-2

cagdas-turk-lehceleri-ve-edebiyatlari-3

TYT PUANI 150'DEN AZ OLANLAR TERCİH YAPAMAYACAK

TYT sınavından 150 puandan az alan adaylar, tercih aşamasına katılım gösteremeyecek. Puanı 150'den büyük olan ancak AYT ve YDT sınavına girmeyen adaylar ise kılavuz içerisindeki Tablo-3'ten tercihlerini gerçekleştirebilecek. Bu durum, AYT ve YDT sınavına giren ancak 180'den aşağı puan alanlar için de geçerli olacak.

MERKEZÎ YERLEŞTİRME İÇİN TERCİH İŞLEMİ NASIL YAPILACAKTIR?

Adaylar, 2018-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna tercih süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişebileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Adaylar tercihlerini, T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile tercih süresi içinde ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapacaklar ve tercihlerini, internet üzerinden elektronik ortamda göndererek tercih bildirimini tamamlayacaklardır. Bunun dışında tercih bildiriminde bulunulamaz (posta, fax, elektronik posta vb.). Merkezimize posta vb. yollarla gönderilen tercih listeleri işleme alınmaz ve cevaplandırılmaz. Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler geçerlidir.

2018 KPSS önlisans sınavı tarihi belli oldu mu? Lise ve Önlisans için KPSS... Sonraki Haber

2018 KPSS önlisans sınavı tarihi belli oldu mu? Lise ve Önlisans için KPSS...

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı