İnternet Sözleşmesi Nasıl İptal Edilir? (Ekstra Ücret Ödemeden)

İnternet Sözleşmesi Nasıl İptal Edilir? (Ekstra Ücret Ödemeden)

Bireysel , telefon veya TV abonelikleri için imzalamış olabilirsiniz. Bu sözleşmeden caymak istediğinizde ise firmalar müşteri kaybetmemek için her yolu deniyor. Peki aboneliğimizi gerçekten iptal ettirmek için ne yapmalıyız?

  • Öncelikle firmanın müşteri hizmetlerine iptal talebinizi iletin.
  • Muhtemelen sizden faks ile iptal talebi isteyeceklerdir. Talebinizi yazılı olarak belirtilen numaraya iletin ve ulaştığına dair raporu saklayın.

Yapmanız gerekenler bu kadar. Yapılan bu işlemden sonra firmanın fesih talebinizi kabul etmeme gibi bir şansı kanunen yok. Ama yine de işler bazen istediğimiz gibi yürümeyebiliyor. İstenen faksı göndermenize rağmen işi yokuşa süren firmalar da yok değil. 

Bu durumda yapabileceğiniz en etkili işlem ilgili şirketin bulunduğu sektörü düzenleyen kuruma şikayetinizi iletmektir. Örneğin internet abonelikleri için bu kurum , TV abonelikleri için ise RTÜK. Farklı bir yol olarak da Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın bulunduğunuz ildeki müdürlüğüne dilekçeyle başvurabilirsiniz. Oldukça etkili olan bu yöntem, yaklaşık 15 günde sorununuzu çözüme kavuşturuyor.

Bu konuyla ilgili anayasamızda bulunan kanuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Şırnak’ta gizlenmiş ağır mühimmat ele geçirildi Sonraki Haber

Şırnak’ta gizlenmiş ağır mühimmat ele geçirildi

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Giriş Yap | Kayıt Ol

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış