İTALYA’DA EĞİTİM

İTALYA’DA EĞİTİM

Yurtdışında üniversite eğitimi almak birçok insan için her ne kadar zor gibi gözükse de aslında imkânsız değil. Bunun için ihtiyacınız olacak en temel şey bu konuda deneyim sahibi olan insanlarla tanışmak. Evet biz ihtiyacınız olacak olan o deneyimli insanlardanız. Şu an İtalya’nın çeşitli üniversitelerinde lisans ve yüksek lisan okuyan ve okuyup bitirmiş uzman ekibimizle birçok öğrenciye yardımcı olduk ve olmaya da devam ediyoruz.

Sizlere öncelikle kısaca İtalya’da ki Lisan, Yüksek Lisans, Sanat okulları ve Dil okullarında eğitim almayla ilgili bilgi vermek istiyoruz.

İtalya’da Lisans Eğitimi

İtalya’da tıp, eczacılık, ekonomi, iktisat, siyaset bilimi, neredeyse tüm mühendislikler ve daha birçok alanda İngilizce veya İtalyanca dilinde Lisans eğitimi almanız mümkün. Her ne kadar İngilizce dilinde lisans için eğitim veren üniversiteler sınırlı olsa da aradığınız bölümü veya en azından birkaç tane seçeneği size sunabileceğimizden emin olabilirsiniz.

Yüksek Lisans

Öncelikle şunu söylemek isteriz ki eğitim kalitesi açıdan birçok İtalyan üniversitesi dünya ve Avrupa sıralamasında hatırı sayılır bir konumda bulunmaktadır. Hemen hemen her alanda İngilizce dilinde yüksek lisan bölümü bulmak mümkündür.

İtalya’da Lisans ya da yüksek Lisans yapmanın en büyük avantajı diğer Avrupa ülkelerinde görülmemiş seviyede öğrencilere yönelik sosyal yardımda bulunulması. Size emin bir şekilde şunu söyleyebiliriz ki bizim ekibimizle İtalya’da üniversite eğitimi yolculuğuna çıkan tüm öğrencilerimize (çok büyük çoğunluğu) ilk yıllarında burs kazandırıyoruz. Bunu kabaca rakamlara dökersek şöyle yıllık 3000-4000 Euro arasında değişmekte olan okul ücretinden muafiyet + yıllık ortalama 5000 Euro para yardımı + yurtta konaklama ve günlük yemek parası.

İtalya’da Sanat Eğitimi

Kuşkusuz İtalya yetiştirdiği birçok sanatçı ve onların dünyaca ünlü eseriyle adeta dünyada sanatın kalbi sayılmaktadır. Özelikle son zamanlarda birçok özel sanat ve moda okulları açılmıştır. Bu okullarda uluslararası alanda tanınan ve CV’inize pozitif katkı sağlayacak diploma ile Lisans ve Yüksek Lisans alanlarında eğitim alabilirsiniz.

Dil Okulları

Yeni bir ülkede, yeni bir macera ile yeni bir dil öğrenmek isterimsiniz? Bu konuda İtalya birçok imkân sağlamaktadır. Tercihinize bağlı olarak ister İngilizce ya da İtalyanca dil eğitimini veren birçok okul bulunmaktadır. Bu okullar yine sizin tercihinize bağlı farklı nitelikteki ders yoğunluk programları ile dile beraber yurtdışında yaşamanın keyfini çıkarmanızı sağlamaktadırlar. Milano, Roma, Floransa veya Siena her biri birbirinden farklı mozaiklere sahip şehirlerde dil okullarının size sunacağı birçok değişik konaklama seçeneği de ayrıca mevcut. Örneğin dilerseniz İtalya’daki dil eğitiminiz boyunca bir İtalyan aile ile beraber yaşayarak hem İtalyan kültürünü hem de dillerini çok daha erken öğrenebilme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Son Söz

Özel üniversiteler, Sanat okulları ve dil okulları için ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Ayrıca devlet okullarında size burs kazandırma garantisiyle ve kesinlikle çok uygun bir ücret karşılığında danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Eğer sizde bizimle bu yolculuğa çıkmak istiyorsanız pavaedu.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Pava education.

Pire İlaçlama İşinin Piri Sonraki Haber

Pire İlaçlama İşinin Piri

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Giriş Yap | Kayıt Ol

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış