Yeni askeri eğitim birliklerinden ilki Yozgat'ta kurulacak

Yeni askeri eğitim birliklerinden ilki Yozgat'ta kurulacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat'ta halka hitap etti. Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Son 17 yılda Yozgat'a 12 katrilyon lira tutarında yatırım yaptık"

Son 17 yılda Yozgat'a 12 katrilyon lira tutarında yatırım yaptık. Yükseköğrenim öğrencileri için yurt binaları açtık. İki yurt binası daha açacağız. 20 bin öğrencinin öğrenim gördüğü Bozok Üniversitesi'ni biz kazandırdık. 13'ü hastane 33 adet sağlık tesisini Yozgat'a kazandırdık. Millet Bahçesi'nin yapımına bu yıl başlıyoruz. Yozgat'ta TOKİ vasıtasıyla 6 bin 582 konutu hayata geçirdik. 28 ata yadigarı eserimizi restore ettik. Tarihi köprülerin restorasyonunu da bu yıl bitiriyoruz. İmar barışı ile Yozgat'ta 38 bin 711 kardeşimizin sorununu çözdük. Ulaşımda bölünmüş yol uzunluğunu 332 kilometre ilave ile 376 kilometreye çıkardık. Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattını Kayseri'ye uzatacağız. Sarıhamzalı Bahadın barajının yapımını şu anda yarıladık. Yozgat'a 1,6 katrilyon lira çiftçimize tarımsal destek verdik. Yozgat'ın pek çok ilçesinde termal su var. Akdağ madenini de termal turizm kapsamına alıyoruz. 2 bin yıllık Roma hamamı Basilica termal için çok görkemli bir proje hazırlıyoruz. Yozgatlı iş adamlarımıza girişimcilere toplam 2,2 katrilyon lira yatırım teşviki verdik.

"Yeni kurulacak askeri eğitim birliklerinden ilkinin yeri Yozgat"

Yozgat'ı üzeni biz de üzeriz. AK Parti çatısını beğenmeyip kendilerine başka mecralar arayanlar var. 31 Mart'tan sonra Yozgat için yep yeni bir dönemi başlatmaya hazırmıyız? Yeni kurulacak askeri eğitim birliklerinden ilkinin yeri Yozgat olacak. Adımını hemen atıyoruz.

"Bay Kemal FETÖ'den gözaltına alınan avukatını Ankara'da ilçe belediye başkan adayı yapıyor"

Karşımızda terör örgütleri var, karşımızda kendi halklarına zulmeden zalim rejimler var, karşımızda diplomasiyi, ekonomiyi, teknolojiyi silah gibi kullananlar var ve maalesef karşımızda ayağımıza çelme takmaya çalışan partiler var. Bay Kemal FETÖ'den gözaltına alınan avukatını götürüp Ankara'nın en büyük ilçelerinden birini belediye başkan adayı yapıyor.

"Size bu ülkeyi böldürtmeyiz"

Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge ne zaman çıktı. Size bu ülkeyi böldürtmeyiz. 31 Mart'ta cevabı en güzel şekliyle alacaksınız. Biz Kürt kardeşlerimize vatandaşlarımıza muhabbetimizi koruruz ama ülkemizi bölmeye çalışanlara asla yüz vermeyiz. Kayyum atanan yerleri geri alacağız diyorlar. Devletin belediyelere gönderdiği imkanları teröre gönderecek olursanız anında kayyumları yine atarız. Biz Cumhur İttifakı'nı milletimizin gözü  önünde kurduk. Her şeyi milletimizin gözü önünde gerçekleştirdik. Zillet İttifakının da bir ucu Kandil'de bir ucu Pensilvanya'da. Bunlar bizim yaptığımız her şeyi yıkacaklarını söylüyorlar. Biz inşa etmenin sözünü veriyoruz. Onlar yıkmanın, asmanın, kesmenin hesabını yapıyor.

CHP'nin İstanbul'daki kirli HDP ittifakı deşifre oldu Sonraki Haber

CHP'nin İstanbul'daki kirli HDP ittifakı deşifre oldu

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Giriş Yap | Kayıt Ol

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış