Yabancı dil eğitimi için İngiltere

Yabancı dil eğitimi için İngiltere

Yabancı dil eğitimi, günümüzün en popüler eğitimlerinden biri olup son derece tercih edilen bir dal haline gelmiştir. İngilizce, dünyada en çok konuşulan dil olup teknoloji, finans ve diğer alanlarda dilin sahibi ülkeler bir hayli gelişmişlerdir. Bir dilin yaygınlaşmasındaki en büyük etki, dil sahibi ülkelerin dünya üzerindeki nüfuzlarına bağlıdır. Mesela Afrika ülkelerinde herhangi bir kabilenin de kendine göre bir dili, lehçesi, aksanı vardır ama biz bazen bu dillerin isimlerini bile duyduğumuzda “ilk defa duydum” demekten kendimizi alamıyoruz. Bunun neden, dil sahibi kabilelerin gelişmemiş olmaları, dünya genelinde bir unvana sahip olmamalarından kaynaklanmaktadır. Bunun yanında İngilizce gibi bir dili ele aldığınızda az önceki düşüncelerinizin tamamen değiştiğini göreceksiniz. Çünkü İngilizce, dünya devi ülkelerinin resmi dilidir. İngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve daha birçok ülkede İngilizce konuşulur, resmiyetleri bazen farklı diller olsalar da bazı ülkelerde İngilizcenin daha fazla konuşulduğu görülmektedir. Mesela Malta’nın resmi dili “Maltaca” olsa da bu dil yerine daha çok İngilizce konuşuluyor. Buraya kadar anlattıklarımız dillerin insan ve dünya üzerindeki etkileri idi. Şimdi, dillerin nasıl öğrenilebileceği konusuna geçebiliriz. İngiltere dil okulları, ülkelerinin dilini öğretmek ve biraz da kültürlerini farklı medeniyetlere tanıtmak için en kaliteli hizmeti verirler. Dil öğrenmek ve doğru şekilde dil öğrenmek isteyen birinin kesinlikle İngiltere’den başka bir yeri tercih etmemesi gerektiğini kolaylıkla söyleyebilirim.

Neden İngiltere?

Yukarıda, dillerin nasıl dünya üzerinde bilinirlik kazandıklarına dair kısa da olsa bazı bilgiler verdim. Bir dilin dünyaca bilinmesinin en büyük etkisi, dilin konuşulduğu ülkenin ekonomik, teknoloji, çalışma alanları ve yaşam kalitesi ile bilinmesi gerekir. İngiltere, kültür ve yaşam biçimi bakımından bizden çok farklı bir ülkedir. Bize normal gelen şeyler onlarda ayıplanabiliyor. Mesela kadınların toplu taşıma araçlarında çikolata yemeleri en büyük ayıp olarak görülmektedir ya da bizde toplu taşıma araçlarında her kafadan bir ses çıkar. Kimileri sohbet eder, kimileri telefonda görüşür, kimi müzik dinler vs. ama İngiltere’de durum bundan çok farklıdır. İngiltere’de toplu taşıma araçlarında konuşmak ayıplanan bir durumdur. Hatta öyle ki birine bir şey sorduğunuzda, kulağınıza eğilerek bir ayıp işlediğinizi size söyleyebilir. Yani kısacası ülkenin kendine has bazı özellikleri ve değerleri vardır, tıpkı diğer ülkelerde ve bizim ülkemizdeki kendimize has gelenek ve göreneklerimiz gibi. Ama İngiltere dil okulları konusunu ele alırken gelenek ve kültürden söz etmenin gerekli olduğunu düşünüyorum. En nihayetinde karar verip gittiğinizde sadece eğitim görmeyeceksiniz aynı zamanda sosyal hayatın için de de yer almak durumunda kalacaksınız. Neyse yukarıda söylediklerimden farklı ve hoşunuza gidecek şeyler de var İngiltere’de. Özellikle de hareketli bir kentten yana tercihinizi yapmışsanız kesinlikle sıkılmak için zamanınız bile olmayacaktır.

Dil okulları kaliteli mi?

Eğitimde kalite ilkesi sanırım her öğrencinin aradığı ve aramak zorunda olduğu şeylerden biridir. Nihayetinde onca paranın harcanması, karşılığını en iyi şekilde almasını gerektiriyor değil mi? İngiltere dil okulları, dünya genelinde nam yapmış ve kalitesi ile herkesin tercih etmek istediği ilk yabancı dil okullarıdır. Devlet denetimi altında olmaları uluslararası öğrenciler açısından güvenin oluşmasını etkilemektedir.

Arama motorlarında başarılı sonuçlar Sonraki Haber

Arama motorlarında başarılı sonuçlar

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Giriş Yap | Kayıt Ol

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış