Burun estetiğinden sonra yaşam

Burun estetiğinden sonra yaşam

Este Aura Estetik Merkezi’nden Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, burun estetiğinden sonraki süreç hakkında şu bilgileri verdi:

Rinoplasti (burun estetiği), genel anestezi altında ve ayakta gerçekleştirilen bir işlemdir. Bazı vakalarda intravenöz sedasyon ile lokal anestezi de yapılabilmektedir. Uygulanan işlemden sonra buruna bir atel yerleştirilebilir. Bu yeni şekillendirilmiş burna destek verir ve kaza ile dokunulmasını önler. Burun delikleri içinde tamponla da eve gitmeniz mümkündür – bu rahatsızlık verse de geçici bir şeydir. Tampon rinoplastiden bir hafta sonra çıkartılır. Kozmetik cerrahınız reçeteli ağrı kesiciler yazarak içeride iyileşme olurken duyacağınız rahatsızlığı en aza indirmek için size yardımcı olacaktır.

BURUN AMELİYATINDAN SONRA RAHAT OLUN

İlk bir iki hafta için çoğu hasta morarma ve şişlik yaşar. İlk olarak ameliyat sırasında yapılan değişiklikleri göremeyebilirsiniz. Fakat üzülmeyin morarma ve şişliklerin çoğu ilk 10 - 14 günden sonra ortadan kalkacaktır. Çoğu hasta, gereken faaliyetlerin seviyesine göre 1-2 hafta sonra işe ya da okula dönmeye hazır hisseder. Genellikle 3 hafta sonra çoğu normal temas olmayan faaliyetler gerçekleştirilebilmektedir. Bununla birlikte faaliyetlerinizi doktorun talimatlarına göre sınırlamakta yarar vardır ve size söylenene kadar yorucu aktivitelerden uzak durmakta yarar vardır.

YENİ BURNUNUZ DÜZELMEYE DEVAM EDECEK

Başlangıçtaki morluklar ve şişlikler geçtikçe, başkaları tarafından fark edilmeyecek de olsa kozmetik cerrahın rinoplasti sırasında neler yapmış olduğunu görebileceksiniz. Bir yıla kadar hafif bazı şişlikler olması normaldir.

Rinoplasti ameliyatının sonuçları kalıcıdır. Bu, yeni burnunuz hayatınız boyunca bu şekilde olacak demektir. Bu nedenle istediğiniz sonuç için kendinizi emanet edeceğiniz nitelikli kozmetik cerrahı seçmek son derece önemlidir.”

Detaylı bilgi için: https://esteaura.com/yuz-estetigi/burun-estetigi/

Almanya'da ,Ülkücüler, şehitler ve ihtiyaç sahipleri için yardım etkinliği düzenledi. Sonraki Haber

Almanya'da ,Ülkücüler, şehitler ve ihtiyaç sahipleri için yardım etkinliği düzenledi.

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı