Almanya'da ,Ülkücüler, şehitler ve ihtiyaç sahipleri için yardım etkinliği düzenledi.

Almanya'da ,Ülkücüler, şehitler ve ihtiyaç sahipleri için yardım etkinliği düzenledi.

Almanya Türk Federasyonu'na bağlı, Dinslaken Türk – İslam Kültür Ocağı Türkiye'deki şehit yakınları ve ihtiyaç sahipleri için dernek binasında, yardım etkinliği düzenledi. Dernek başkanı Engin Yaşar, dernek olarak bu tür faaliyetleri devam ettireceklerini söyledi.

Yardımlar, dokuz yıldır kesintisiz devam ediyor
DİNSLAKEN- Dernek binasına ait bahçede düzenlenen etkinliğe, çevredeki Ülkü Ocağı dernek başkanları, dernek üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Büyük ilgi gören etkinlik sonrası konuşan dernek başkanı Engin Yaşar, dernek olarak bu etkinlikleri dokuz yıldır devam ettirdiklerini ifade ederek, etkinliğe katılanlara teşekkür etti.

Başkan Yaşar, etkinlikle ilgili şu açıklamalarda bulundu:

'' Almanya Türk Federasyonu Dinslaken Teşkilatı olarak, dokuz senedir Türkiye'deki şehit yakınlarını, şehitlerimizin kabirlerini, ihtiyaç sahiplerini  ve engelli vatandaşlarımızı ziyaret amacıyla böyle bir etkinlik yapıyoruz. Bu etkinlikten elde edilen geliri de oradaki ihtiyaç sahiplerine iletiyoruz. Dokuz sene önce başlatmış olduğumuz bu faaliyetimiz şu ana kadar her gittiğimiz ilden öğrenci ismi alarak burs veriyoruz ve birçok ihtiyaç sahibi aileye ulaştık. Buradaki insanların bize vermiş olduğu kurbanlar ve hayır işi için vermiş oldukları kurbanlıkları biz orada keserek kendi elimizde dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Şu ana kadar 86 tane engelli vatandaşımıza engelli arabası götürdük, yaşlılarımıza yürüme arabaları götürdük ve bunun yanı sıra da 8 tane öğrencimiz mezun oldu. Şu anda da 13 tane de okumakta. İnşallah bu sene de gittiğimizde Adana ve Mersin'den de burs vermek üzere öğrenci isimleri alacağız. Biz, Dinslaken Türk İslam Kültür Ülkü Ocağı olarak buradaki birinci neslimizin babalarımızın açmış olduğu ocakların buradaki vatandaşlarımıza sosyal kültürel faaliyetlerini ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla buralar açıldı. Bizde bu ocağımızın burada bu insanlarımıza buradaki ikamet eden hangi ırktan hangi dinden olursa olsun buradaki ikamet eden insanlara bu ihtiyaçları doğrultusunda hizmet vermektir. Bizim örneğin önümüzdeki sezon bu yaz sezonu gelene kadar kısa bir zamanda kaldı. Bu mübarek ramazan ayında iftar çadırı kurarak her gün burada insanlarımıza iftar yemeği veriyoruz ve 46 tane bizim bu Roberg'de oturan ikametgah eden, yaşlı bayan yaşlı amcalarımız var. Tek başına yaşayan bunlara Allah nasip ederse Her akşam iftar yemeğini takdim edeceğiz. Kendilerine pazar yerinde büyük geniş çaplı bütün buradaki Hristiyan komşularımızla davet ederek bu orada bir iftar programında düzenlemeyi düşünüyoruz. Beşinci ayın nasip nasıl olursa 18'inde Mayısın 18 inde olacak ve akabinde de Ramazan ayına denk geldiği için 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Bayramdan sonra 6. Ayın 9'unda gerçekleştireceğiz. İnşallah Yüzüncü Yıl kutlamaları dolayısıyla 19 Mayıs'ın ve bizim de teşkilat olarak 19 Mayısı 25. Yıl kutlaması nedeniyle geniş çaplı bir organizasyon yapmaktayız. 9 tane ülkenin katılacağı Alman bando takımı, bizim mehter takımımızın, Türkiye'den gelecek ünlü sanatçılarımızın katılacağı bir geniş çaplı bir organize yapmaktayız. Bunun yanı sıra tabii ki yaz sezonunda da burada kalan memleketi ülkemize tatile gidemeyenler de boş bırakmamak amacıyla yaz sezonu programlarımız olacak. Allah nasip ederse önümüzdeki sezon bugünkü yapmış olduğumuz bu saç kavurmasından yapacağımız, elde edeceğimiz gelir. İnsanlara ulaştıktan sonra bu programı bitireceğiz. Önümüzdeki yaz ondan sonra da Türk cumhuriyetleri gezileri organize etmeyi düşünüyoruz. Önümüzdeki dönem İnşallah buradaki insanları bir Buhara'yı ve Semerkant'ı ziyaret etmeyi düşünüyoruz '' dedi.

Venezuela'da elektrik kesintisinin yol açtığı su sıkıntısı sürüyor Sonraki Haber

Venezuela'da elektrik kesintisinin yol açtığı su sıkıntısı sürüyor

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı