Öğrencisinin önce anne ve babası, şimdi ise nikah şahidi oldu

Öğrencisinin önce anne ve babası, şimdi ise nikah şahidi oldu

Öğrencileriyle sosyal medya üzerinden kurduğu esprili diyaloglarla gündeme gelen Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, 17 Haziran 2017’de öğrencisi Rıza Kalfaoğlu’nun daveti üzerinde öğrenci evine iftar yemeğine gitmişti.

Önce kız istedi, ardından nikah şahidi oldu

 

Ünal, öğrencisi Rıza Kalfaoğlu’yla sohbet arasında annesi babası olmadığı için sevdiği kızı isteyemediğini öğrendi.

Kalfaoğlu, "Hocam biz sevgilimi ailesinden isteyerek söz kesmek istiyoruz. Ama annem ve babam vefat ettiği için kızı istemek biraz zor olacak" diyerek, Ünal’a sıkıntısını paylaştı. Prof. Dr. Ünal ise, "Oğlum merak etme. Ben senin rektörünüm ama anne, baban da olurum" dedi ve öğrencisine bu konuda söz verdi.

21 Mart Perşembe günü Prof. Dr. Mustafa Ünal, eşi Doç. Dr. Betül Ünal ile birlikte Pazarlama Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Rıza Kalfaoğlu’na (29), yine Akdeniz Üniversitesinin Eski Çağ Bölümü yüksek lisans öğrencisi Çiğdem Sanlı’yı (25) ailesinden istedi. 2 gün önce de Lara tarafında bulunan bir otelde iki gencin düğünü oldu. Düğünde gelin Çiğdem Sanlı’nın şahidi Doç. Dr. Betül Ünal olurken, damat Rıza Kalfaoğlu’nun şahidi ise Prof. Dr. Mustafa Ünal oldu.

'PARMAKLARIMIZIN UCUNU HİSSETMEDİĞİMİZ BİR ORGANİZASYONDU'

'PARMAKLARIMIZIN UCUNU HİSSETMEDİĞİMİZ BİR ORGANİZASYONDU'

Düğünün çok güzel ve heyecanlı olduğunu söyleyen Rıza Kalfaoğlu, “Parmaklarımızın ucunu hissetmediğimiz bir organizasyondu. Anlatılmaz yaşanır bir şeydi. Sürekli detaylar içerisindeydik. Heyecanlı ve duyguluyduk. Nikah şahitlerimiz Rektörümüz Mustafa Ünal ve kıymetli eşi Betül Ünal oldu. Bu durum 2017’nin Ramazan ayında başladı, 2018’in Ramazan ayında şekillendi, 2019’un Ramazan ayına kısa bir süre kala ise gerçekleşti. Çok mutluyuz” dedi. (İHA)


'Leylek köyü' sakinleri geldi! Sonraki Haber

'Leylek köyü' sakinleri geldi!

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı