Kamburluk korsesi işe yararmı? Faydaları nelerdir?

Kamburluk korsesi işe yararmı? Faydaları nelerdir?

Dik durmaya yardımcı olan kamburluk korsesi, aynı zamanda duruş bozukları nedeniyle sırtta meydana gelen ağrıların hafiflemesi konusunda yardımcı olmaktadır.

Kamburluk Korsesi Nedir? İşe Yarar mı?

Omurgada meydana gelen eğrilik nedeniyle omuzların öne doğru eğilmesi sonucunda kamburluk yani kifoz isimli rahatsızlık meydana gelmektedir. Kamburluk korsesi hafif eğilmelerin önüne geçerek sırtın dik durmasına yardımcı olmaktadır. Manyetik balenler içeren bu korseler hem sırt bölgesinde meydana gelen ağrıların hafiflemesine hem de duruş bozukluklarının düzelmesine yardımcı olmaktadır. Bel çevresinde adeta bir kemer görevi üstlenen ve hem fazlalıkların gizlenmesine hem de omuzların dik durmasına yardımcı olarak omurganın düzleşmesine destek olmaktadır. Sırt korsesi aynı zamanda daha fit ve uzun boylu gözükmeye da yardımcı olmaktadır. Hem kadınların hem de erkeklerin kullanımına uygun olan bu korse modeli ile yanlış duruş düzeltilebilir ve ağrılar en aza indirilebilir.

Kamburluk Korsesinin Faydaları Nelerdir?

Kamburluk daha çok ergenlikte oluşan ve zaman içerisinde daha büyük bir sorun haline gelen omurga eğriliği olarak adlandırılır. Kamburluk önleyici korseler aynı zamanda dik durmaya yardımcı olan aparatlar olarak bilinmektedir. Dik duruş korseleri omuzların ve sırtın hizalanmasına destek olmaktadır. Omurga da meydana gelen problemlerin düzeltilmesi konusunda destek olan bu korseler sırt bölgesine güçlü ve aynı zamanda esnek bir destek sağlamaktadır. Vücudu tembelleştirmeden daha rahat hareket edilebilecek bir duruma getirmektedir. Yapısında manyetik balen bulunmaktadır. Bu balenler yanlış duruş nedeniyle meydana gelen ağrıların hafiflemesi konusunda destek olmaktadır. Bu korseler fiziksel güç gerektiren konularda belinizin ve sırtınızın hasar görmesini engellemektedir. Egzersiz ile desteklendiğinde daha kısa süre içerisinde sonuç alınmasını sağlamaktadır. Sırt kaslarının daha kontrollü kullanılmasını sağlayarak, kaslardaki zayıflığı ve güçsüzlüğü ortadan kaldırmaktadır.

Manyetik Kamburluk Korsesi Nasıl Kullanılır?

Günlük hayatta kolay bir şekilde kullanılabilen manyetik dik duruş korsesi, yaklaşık olarak 1-2 saat takılmaktadır. Genel olarak 21 gün boyunca düzenli olarak kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu süre kişinin rahatsızlığına ve kullanım amacına göre değişkenlik göstermektedir. Beli tamamen kavrayan bu korseler ayarlanabilir özelliktedir. Omuzlarınızın dikliğini üzerinde bulunan tokalar ile ayarlayabilirsiniz. Gevşetebilir ya da daha sıkı bir hale getirebilirsiniz. Gün içerisinde kıyafetlerinizin altına da kolayca giyebilirsiniz. Gerek evde gerek işte ve birçok yerde kolayca kullanabilirsiniz. Bu korsenin kullanımı hem erkekler hem de kadınlar için uygundur.

Kamburluk Önleyici Dik Duruş Korsesi Fiyatı ve Satın Alma Bilgileri

Sırt ağrılarının hafiflemesine destek olan kamburluk korsesi sipariş vermek için dik duruş korsesi satın al sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Kaliteli kumaşlardan elde edilmiş olan korseler daha çabuk etki göstermektedir. Sizler de birçok manyetik korse kullanan gibi bu aparatlardan sipariş verebilirsiniz. Daha rahat hareket etmek, oturmak ve kalkmak için belinizi koruyan ve sırtınızı uygun pozisyona getiren bu korseler ile ağrılarınıza veda edebilirsiniz. 


"Sanayi üretimi aylık bazdaki pozitif seyrini sürdürdü" Sonraki Haber

"Sanayi üretimi aylık bazdaki pozitif seyrini sürdürdü"

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Giriş Yap | Kayıt Ol

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış