Semih Yalçın: "İstanbul ehil ellere teslim edilecektir"

Semih Yalçın: "İstanbul ehil ellere teslim edilecektir"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "MHP’nin seçim çalışmaları, Cumhur İttifakının diğer ortağı Ak Partinin seçim programıyla uyum içerisinde devam etmektedir. Cumhur İttifakı, 23 Haziran’da başarılı olacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yönetimi, kendi halkının iradesiyle ehil ellere teslim edilecektir" dedi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih YALÇIN’ın, 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Yalçın, 2MHP; 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi dolayısıyla il çapındaki siyasi faaliyetlerini Cumhur İttifakının kararlı, tavizsiz ve sarsılmaz bir ortağı olarak, büyük bir sorumluluk bilinci içinde ve ciddiyetle sürdürmektedir. MHP’nin seçim çalışmaları, Cumhur İttifakı'nın diğer ortağı AK Parti'nin seçim programıyla uyum içerisinde devam etmektedir. İstanbul’da seçimin merkezinde konuşlanan MHP; değerli İstanbul halkıyla sahada iç içe, çarşıda pazarda yan yanadır. Partimizce 23 Haziran için özel bir seçim stratejisi hayata geçirilmiş ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda dört genel başkan yardımcısının koordinatörlüğünde seçim koordinasyon bölgelerine ayrılmıştır. 
“Hemşeri Harekâtı”yla bütün illerin siyasi dinamizmi ve sinerjisi İstanbul’da toplanmıştır. 
Yüreklerin ortak vurması, birlik ve dayanışma ruhunun taşınması için taşrayla İstanbul arasında yeni bir gönül köprüsü kurulmuştur. Bu sayede İstanbul’un nabzının da Sivas’ta, Trabzon’da, hatta yurdun dört yanında atması sağlanmıştır" ifadelerini kullandı.


23 Haziran'daki seçimin salt İstanbul’un değil, bütün Türkiye’nin seçimi hâline geldiğini vurgulayan Yalçın, "Şüphe yok ki 23 Haziran günü, 82 milyonun nabzı İstanbul’da atacaktır. 81 ilin evlatları, İstanbul’da enerji ve hedeflerini birleştirecektir. O gün yürekler toplu vuracak; İstanbul Anadolu, Anadolu İstanbul olacaktır! Türkiye İstanbul olacaktır, İstanbul Türkiye! 81 ilin her biri, bir Türkiye demektir. 81 ilden gelip İstanbul’a yerleşen kalabalıkların kimi âdetleri ve renkleri farklı, yerel kültürleri özgün olsa da özleri, ruhları birdir. İstanbul; yerel zenginliklerimizi Anadolu’nun birlik ruhundan aldığı ilhamla aynı potada eritmiş, aynı atmosferde buluşturmuştur. Birlik ve beraberlik azmiyle, varlık iradesiyle, toplumsal sevgi ve barışla yoğrulan bin yıllık kardeşlik hukukunu yüreğinde taşıyarak göçüp gelen Anadolu insanı; İstanbul’u Türkiye’nin özeti hâline getirmiştir.
Anadolu’nun kadim gelenekleriyle birlikte, beraber yaşama iradesini de özünde yaşatan İstanbul halkı, kendi geleceğini netameli rüzgârlara teslim etmeyecektir.
Yüzyıllardır gözü gibi koruduğu, üzerine titrediği millî değerleri korumak için titiz davranacaktır. Bu değerleri siyasette en iyi temsil eden Cumhur İttifakına teveccühünü esirgemeyecektir. Cumhur İttifakı, 23 Haziran’da başarılı olacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yönetimi, kendi halkının iradesiyle ehil ellere teslim edilecektir" açıklamasınra bulundu.

Yalçın şöyle devam etti: Belediye başkan adaylarının özellikle İstanbul’a göç verme konusunda zirvede bulunan illeri ziyaret etmesi, bütün Anadolu’da gündemi İstanbul’un oluşturması, MHP’nin stratejisinin yerinde olduğunu ortaya koyan sevindirici emarelerdir.
Siyasetin sadece İstanbul’da değil, ülke çapında arz ettiği manzara; MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin partimiz için ne kadar isabetli bir seçim stratejisi belirlediğinin ispatıdır. 
İstanbul’a konuşlanan Divan ve kurul üyeleriyle milletvekillerimiz başta olmak üzere MHP teşkilatlarında görevli herkes, bu strateji doğrultusunda çaba göstermekte, seçimlerin Cumhur İttifakı lehine sonuçlanması için bütün varlığıyla çalışmaktadır.
Nitekim MHP teşkilatları tam manasıyla mitili İstanbul’a atmış, âdeta karargâh kurmuştur.
İstanbul’a mitili atmak demek, İstanbul’un gündemine mitili atmak demektir. 
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, partimizin seçim çalışmaları dolayısıyla 14 Haziran’dan itibaren İstanbul’da bir dizi ziyaret ve görüşmede bulunacaktır. 
İstanbul programı çerçevesinde Sayın Genel Başkanımız; şehirdeki hemşeri derneklerinin başkan ve yöneticileri, işçi ve işveren kuruluşları, kadın dernekleri, iş dünyasının önde gelen isimleri ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle bir araya gelecektir. 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur."


İstanbul seçimi: MHP 23 Haziran'a nasıl hazırlanıyor? Sonraki Haber

İstanbul seçimi: MHP 23 Haziran'a nasıl hazırlanıyor?

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı