ODATV’NİN “HOCA EFENDİ” PAYLAŞIMLARINI SİLMEYİ UNUTAN OPERASYONEL YAZARI

ODATV’NİN “HOCA EFENDİ” PAYLAŞIMLARINI SİLMEYİ UNUTAN OPERASYONEL YAZARI

Oda Tv yazarı Ali Türkaslan’ın 17-25 Aralık’tan sonraki paylaşımları soruşturma konusu oldu. Ali Türkaslan’ın fetö sözde lideri Fetullah Gülen’in beddua videosunu paylaşarak “Hoca Efendi, bu boynu altında kalasıcalara boşuna beddua etmemiş” yorumu ile youtube’da “Fetullah Gülen Yılın Bedduası”nı paylaştığı, sürekli ve düzenli olarak boydak, samanyolu, zaman isimli sözde yayıncıların haberlerini üstlerine kişisel yorumlarını yaparak paylaştığı, fetö lehine kamuoyu oluşturmaya çalıştığı, MİT tırları, 17-25 Aralık sivil darbe girişimi, son gülenin iyi güleceğini belirterek fetö başı fetullah gülen’in fotoğraflarını paylaştığı, ermeni lobisine yakın web sayfalarını paylaştığının ihbarı üzerine Kayseri Başsavcılığı tarafından dosya yetkisizlik ile sadece Cumhurbaşkanı’na hakaretten işlem için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmiştir.

Emniyetteki ifadesinde dönemin Başbakan’ı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmediği, sadece Yunan ressamın 17-25’i destekleyen karikatürünü paylaşıp yorum yaptığını, bunu da sanatı sevdiği için yaptığını, diğer paylaşımlarının kendine ait olmadığını, şifresinin çalındığını savunan Ali Türkaslan’ın kişisel fotoğraflarınında paylaşıldığını gözeten ve sadece dosyanın Devlet Büyüklerine Hakaretten gönderilmesi nedeniyle hakaret kısımları hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 17.06.2019 tarih ve 2019/1139 basın iddianame numaralı iddianame ile Ankara 25. Asliye Ceza Mahkemesi’nin 2019/628 E. sayılı dosyası kapsamında; 

“…adam ne kadar çaldıysa şehzade ve tüm sülalesi gizleniyor…”

 

“…Başbakanın evindeki paraların boşaltılması yeni ses kaydı/Başçalan…”

 

Sn. Cumhurbaşkanı’nın sırtında para çuvalı ile ibadet eden insanların arasında geçtiği bir karikatür ile “…30 Mart’ın ayrı özeti…” yorumu

 

“…cumhur, başkanını seçecek diyorlar. Teyyonun istediği de bu zaten. O koltuğa oturabilmek için poposunu yırtmaya hazır bir Başkan’ın ilk vaadi bebek katiline özgürlük!...”

 

Sn. Cumhurbaşkanı’na ilişkin bir haber paylaşımının altına;“…Bizim atalarımız arasında hırsız, yetim hakkında göz diken yok…”

 

“…G*t korkusuyla siyaset yapılmaz! Lafla (one minute) peynir gemisi (Mavi Marmara) yürümez!...”

paylaşımları nedeniyle hakkında kamu davası açılmıştır.

 

Ali Türkaslan’ın ifadesinden sonra paylaşımlarını Emniyet tarafından kayıtlı ve ihbar edenler tarafından noter tasdikli olmasına rağmen sildiği ve olayı hiç dillendirmediği anlaşılmıştır. 

 

FETÖ İLE MÜCADELE EDENLERLE MÜCADELE

Sanık Ali Türkaslan’ın n 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının Adil Öksüz’den sonra gelen ismi Kemal Batmaz’ın Koza Holding ile ilişkisini ortaya çıkaran, Holding’de ki en büyük tasfiyeyi yapan Koza Seyahat Yönetim Kurulu Eski Başkanı OHAL Kayyımı Melih AKKURT’u görevinden aldırttığı,

Boydak Holding mallarına el koyma kararı aldıran Anayasal Suçlara Karşı İşlenen Suçlarla Mücadele (Fetö Savcısı) Savcısı Salih KILIÇDAĞI’nı HSK’ya şikayet ederek Samsun’a sürdürdüğü ve

Kayseri’de Fetö’ye kök söktüren, boydaklara operasyon yapan Kayseri İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular’a da emniyetteki ifadesinden sonra operasyon yaparak görevden aldırtmaya çalışmıştır.

 

FETÖ İLE ERMENİ LOBİSİ İŞBİRLİĞİ

Ali Türkaslan tarafından Türklerin Ermenilere Soykırım yaptığı tezini işleyen web sayfalarının paylaşımlarını yapması Fetullahçı Terör Örgütü ile Ermeni Lobisi’nin iş birliğini ortaya koyması açısından çok önemli bir tespittir.

 

BİR TAŞLA İKİ KUŞ

OHAL Kayyımı Melih AKKURT’un, kayyımlık görevinden önce Ermeni tezlerine karşı Almanya ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde dava açtığı, bu konunun tüm dünyada savunulması adına 4 dilde kitap yayınladığı dikkate alındığında Odatv eliyle hem Fetö ile mücadele etmesinin hem de Ermeni tezlerine karşı çıkan kişilerin marjinal kişiler olarak lanse edilmesine sebep olduğu görülmüştür.

 

ALEYHE HABERLERE HACK

Kayseri de yayın yapan yerel gazetelerin Ali Türkaslan aleyhinde çıkan haberlerinin web linklerinin hacklenmiş olmasının da üzerinde durulması gerektiği değerlendirilmektedir.

Kuşun yuva yaptığı kamyon seferden çekildi Sonraki Haber

Kuşun yuva yaptığı kamyon seferden çekildi

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Giriş Yap | Kayıt Ol

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış