FETÖ FİNANSÖRLERİNE OPERASYON YAPAN DEVLET GÖREVLİLERİNE “TERS ALGI” HAMLESİ

FETÖ FİNANSÖRLERİNE OPERASYON YAPAN DEVLET GÖREVLİLERİNE “TERS ALGI”  HAMLESİ

Hain darbe kalkışması üzerinden 4 yıl geçti. Fetö’nün metotları, acımasızlıkları her gün televizyon ekranlarında, gazetelerde ve radyolarda bütün çıplaklığı ile anlatılıyor. 15 Temmuz gecesi şehit olan vatandaşlarımız, aileleri, darbenin hedefindeki Türk Milleti bir taraftan manevi acıları sarmaya çalışırken, bir yandan da fetö’nün ülkeye verdiği ekonomik zararın faturasını ödüyorlar.

Devlet görevlileri ise fetö’nün bütün alçaklığına rağmen fetö ile bütün güçleri ile mücadele etmeye devam ediyorlar. Tabii fetö de kendisi ile mücadele edenlerle mücadele ederek onları pasifize etme, sindirme, gözden düşürme girişimlerine gün ışığında gözler önünde tüm hızıyla devam ediyor. Bu yöntemler özellikle fetö medya yapılanması iddianamesinde deşifre edilmiş ve kamuoyu ile paylaşılmıştı. Tüm yöntemleri açığa çıkarılan fetö son çırpınışlarını yine algı üzerinden yürütmeye, yönetmeye ve toplumda fetö ile mücadele edilemeyeceği imajı yaymakta, herkesi fetöcülük ile suçlayan ve vatandaşta “fetö çok güçlüymüş, fetö ile mücadele edenler bile fetöcüymüş, bunlarla uğraşılmaz” algısı yaratmaya çalışmaktadır.

Bu bağlamda bazı yazarların özellikle 17-25 Aralık’tan sonraki söylemleri soruşturma konusu olacak kadar ileriye gitmişti….

HABER DEĞİL, YORUM DEĞİL BİZATİHİ KÜFÜR

Habere konu olan şahsın, ilgili/ilgisiz birçok insana “fetöcü” damgası vurması, yine aynı yazarın adının geçtiği haber sitesinin hükümet karşıtlığı ortada iken, aynı ismin Cumhurbaşkanına hakaret etmesi nedeniyle hakkında Kamu davası açıldı.

Habercilik maskesi adı altında kılıcını herkese sallayan şahıs, sosyal medya paylaşımlarında; 17-25 sivil darbe kalkışması övmekten tutun da, MİT tırları operasyonuna över nitelikteki yazıları, ermeni lobilerinin haberlerinden, fetö firarilerinin haberlerine kadar her şeyi ele alıyor.

Bu haberleri paylaşan sözde gazeteci kamuoyu yaratmayı hedeflediği Koza İpek Holding, Boydak Holding’e operasyon yapan devlet görevlilerini hedef alması yani paylaşımları ile hedeflerinin “paralel”lik göstermesi hiçte şaşırtmadı.

HANGİ DEVLET GÖREVLİLERİ NİÇİN HEDEF HALİNE GETİRİLDİ ?

2017 yılındaki Fetö ve Ermeni Lobisi ortak operasyonu: Melih AKKURT, Koza Seyahat Tur. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Kayyumluk görevi sırasındaki bilgi toplama ve değerlendirme konusundaki titiz çalışmaları sonucunda 935 GB verinin silindiğini ve suçların ortaya çıkmasına yardımcı olan çalışanların iş güvenliklerini sağlayarak kendi görevinden önceki dönemlerdeki suçların ortaya çıkmasını sağlamış, yok edilen evraklarla ilgili soruşturma başlatılmasını sağlamıştır. Aldığı tehditlere rağmen Holding’deki en kapsamlı tasfiyeyi yaptı. Hakkında yapılan asılsız haberler neticesinde görkemli şekilde görevden aldırıldı.

2018 yılındaki gerçekleşen ters algı operasyonunda ise dokunulmaz denen BOYDAK Holding’e çok sayıda operasyon yapan ve aynı holdingin mallarına el koyma kararı aldıran  Kayseri Fetö Savcısı Salih Kılıçdağı, yerinden sürüldü.

Son olarak , fetö ve diğer terör örgütlerine karşı defalarca operasyon yapan, Türkiye çapında fetö ile mücadelenin etkinliği konusunda destan yazan ve yine Boydaklara kelepçeyi vuran Kayseri İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular’da aynı yazarın hedefi haline geldi.                              

YAPILAN TÜM ÇALIŞMALAR FETÖ MEDYA GEREKÇELİ KARARINDAKİ FİİLLER İLE BİREBİR ÖRTÜŞMEKTE

Fetö’nün medya yapılanmasına ilişkin İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nin gerekçeli kararında; “…örgütün medya organlarının önce dedikodu, yaygara, karalama ve parlatma yöntemleriyle hedefini toplumda itibarsızlaştırdıktan sonra…örgütün basın yayın organlarında haber yapıldığı aktarılan kararda, devam eden süreçte hedefle ilgili adli veya idari soruşturmalar başlatılıp hedefin etkisiz hale getirdiği…” tespitleri yapılmıştı.

SUSARAK OLAYI UNUTTURMAYA ÇALIŞIYORLAR

Bahsi geçen internet sitesi herkesi fetöcülükle yaftalaması pek çok tartışmaya, köşe yazısına, tv programına konu olmuştu. Çok defa eleştirilmişti. Bütün bu eleştirilere rağmen susmayı tercih etmişti.

Bugünlerde tartışma konusu olan yazarın fetö terör örgütünün elebaşı F. Gülen’in bedduasını paylaşması, Cumhurbaşkanına hakaretten yargılanması karşısında bu haber sitesinin sessizliğe bürünmesi, yazarın haberlerini sitesinden kaldırmaması ona arka çıkıldığı yönünde değerlendirmektedir.

SAVCILIK NEYİ BEKLİYOR?

Firari fetöcüler gibi yurt dışına kaçma şüphesi bulunan sözde yazarın savcılık tarafından neden hala gözaltına alınmadığı, gözaltına alınması için daha neyin gerekli olduğu merak konusu olmuştur.

EVDE TEMİZLİK HİZMETLERİ DEVAM EDİYOR Sonraki Haber

EVDE TEMİZLİK HİZMETLERİ DEVAM EDİYOR

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Giriş Yap | Kayıt Ol

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış