Galaxy Note 10’da kulaklık girişi neden kaldırıldı?

Galaxy Note 10’da kulaklık girişi neden kaldırıldı?

Unpacked etkinliğinde Galaxy Note 10 ikilisinin tanıtılmasının üzerinden henüz 24 saat bile geçmedi. Galaxy Note 10 modellerini serinin önceki modelleri ile kıyasladığımızda göze çarpan ilk farklılık, 3.5 mm kulaklık girişinin olmaması.

iPhone modellerinde 3.5 mm kulaklık girişine veda edildiğinde bunu oldukça eleştiren Samsung, Galaxy Note serisinde bu geleneği devam ettirmesinden övgüyle bahsediyordu. Ancak, değişime ayak uydurmak için bu girişe veda etti.

Galaxy Note 10 kulaklık girişi kaldırılma nedenleri açıklandı

Galaxy Note 10 kulaklık girişi neden kaldırıldı? sorusunun cevabı doğrudan Samsung’dan geldi. Kullanıcıların bu duruma tepki gösterebileceğini öngören teknoloji devi, 3.5 mm’lik girişin kaldırılması konusunda bazı gerekçeler paylaştı.

Bu gerekçelerin başında batarya kapasitesi geliyor. Kulaklık girişinin kapladığı alanı ortadan kaldırarak batarya kapasitesini artırmayı tercih eden Samsung bu sayede 100 mAh’lık bir artış elde ettiğini belirtiyor.

Boşalan alanın sunduğu bir diğer avantaj ise titreşim sisteminin iyileştirilmesi oldu. Tabi, Samsung’un bu gerekçelerin, 3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılması için yeterli olup olmadığı konusunda düşüncenizi oldukça merak ediyoruz.

Samsung bu değişikliği amiral gemilerinde sürdürmeye devam edeceği için önümüzdeki yılın başında tanıtılacak olan Galaxy S11’de kulaklık girişi olmadan gelecek. Ancak, Samsung dönüştürücü adaptöre kutu içerisinde yer veriyor.

 


Erbil saldırısının planlayıcılarına sınır ötesi operasyon Sonraki Haber

Erbil saldırısının planlayıcılarına sınır ötesi operasyon

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı