Twitch’te yayın yapmaya başlamak isteyenlere müjde!

Twitch’te yayın yapmaya başlamak isteyenlere müjde!

Twitch’in eski ve en ünlü yayıncısı Ninja‘nın ayrılığı, yayın platformunun yenilikçi hedeflerine ulaşmasını engellemedi. Canlı yayın alanındaki en büyük aktörlerden birisi olan Twitch, üçüncü parti yazılımlar aracılığı ile yayıncılarının yayın kariyerlerini sürdürmesine olanak sağlıyor.

Twitch yayın açma yazılımı için kayıtlara başladı

Twitch yöneticileri, hem yeni insanları Twitch’e çekmek hem de onların Twitch’e başlama konusunda daha kolay bir deneyim elde etmeleri adına kendi programı olan Twitch Studio‘yu resmen açıkladı. Platformdaki yaratıcı içeriklerinden sorumlu olan ürün yönetimi direktörü Cheng Cheng, yeni projesi hakkında şöyle konuştu:

“Kullanıcılarımızın geri bildirimlerini, deneyimlerini, bu işe nasıl başladıklarını ve bu yolda nasıl ilerlediklerini dinliyoruz. Gerçek sorun, çok oyunculu eğlencenin gerçekten eğlenceli olmasıydı. Bu iş gerçekten ilgi çekici ancak bu işe başlamanın zorluğu oldukça yüksek.”

Bilindiği üzere birçok yayıncı, Twitch’te yayın yapmaya başlamak için OBS Studio’yu tercih ediyor. OBS Studio’nun egemenliği hakkında konuşan Cheng Cheng, kullanıcıların tutkulu oldukları aktivitelerin keyfini çıkarmalarını ve ilgili aktivitelere derhal başlamalarını istiyor. Tecrübeli yönetici, yayıncıların bir yayın yapmak amacıyla kurulumlarla zaman kaybetmelerini arzu etmiyor.

Yazılımın kodlanması birkaç ay sürdü. Cheng Cheng, farklı ülkelerle donanımsal kurulumların birbirleri ile uyumlu olması gerektiğinden farklı coğrafyalara gittiğini ve farklı donanımları test etmek için vakit harcadığını ifade etti.


EMUI 10 tanıtıldı! İşte özellikleri Sonraki Haber

EMUI 10 tanıtıldı! İşte özellikleri

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı