Apple Music, Android’de iki yeni özelliğe kavuştu

Apple Music, Android’de iki yeni özelliğe kavuştu

Apple Music Android karanlık mod ve söz akışı ile yenilendi

Apple, iOS mobil işletim sisteminin on üçüncü büyük sürümünü tanıttığında hem karanlık mod konseptinden hem de müzik dinleme servisinin zaman senkronizasyonu aracılığıyla çalışan canlı şarkı sözü akışından bahsetmişti.

Apple Music Android, iOS kullanıcılarını oldukça şaşırttı. Kendisinin ilk olarak doğduğu yerde değil de sonradan gittiği yerde bu iki fonksiyona sahip olması, kimi kesimlerce beklenmeyen bir hamle olarak yorumlandı.

Uygulamanın Android versiyonunda bulunan karanlık moda ulaşmak için yazılımın ayarlar sekmesine girmek gerekiyor. Ayarlar sekmesinden seçilebilen siyah temanın yanında iki seçenek daha bulunuyor: Aydınlık tema veya “Battery Saver” tarafından seçilen tema.

Buna ek olarak şarkı sözleri ekranı tamamen elden geçirildi. Bu bağlamda”Now Playing” yazılımının arayüzü, şarkının çalındığı esnada ilgili şarkının sözlerini gösterecek şekilde değiştirildi. Gerçekleştirilen elden geçirme işlemi, şarkı sözlerinin telefon ekranını kaplayacak şekilde ortaya çıkmasını sağladı.

2019 yılının Haziran ayında düzenlenen Apple Worldwide Developer Conference‘da tanıtılan yeni özellikler, ilk önce Android’e nasıl geldi bilinmiyor. 


Nokia 7.2 tasarımı ve performans testi ortaya çıktı! Sonraki Haber

Nokia 7.2 tasarımı ve performans testi ortaya çıktı!

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı