Nokia 7.2 tasarımı ve performans testi ortaya çıktı!

Nokia 7.2 tasarımı ve performans testi ortaya çıktı!

Temmuz ayının başında HMD Global tarafından Daredevil kod adlı bir cihazın geliştirildiği ortaya çıkmıştı. Cihaz için Endonezya’da sertifikasyon başvurusunda bulunulması bunun Nokia 7.2 olarak adlandırılacağını gözler önüne serdi.

Çıkış tarihi halen bilinmezliğini koruyan Nokia 7.2 Geekbench performans testinde boy gösterdi. Böylece daha önce tasarımı sızdırılan akıllı telefonun özellikleri de büyük oranda netlik kazanmış oldu.

Nokia 7.2 Geekbench performans testinde!

Tek çekirdek skoru 1604, çoklu çekirdek skoru ise 5821 puan olan telefonun, 1.84 GHz hızında sekiz çekirdekli bir işlemciden güç aldığı belirtiliyor. İşlemcinin modeli tam olarak bilinmezken, beklentiler Snapdragon 710 olduğu yönünde.

6 GB RAM’in yer aldığı telefon, Android 9 Pie ile çalışıyor. Bu kapsamda Realme 3 Pro modeli ile benzer bir performans sergileyen telefon, 48 Megapiksel çözünürlüğünde ana sensörün yer aldığı üçlü kamera kurulumu ile geliyor.

Telefonun 6.2 inç büyüklüğündeki Full HD+ çözünürlük sunan ekranı çentikli yapıda. Arka tarafında parmak izi okuyucu yer alan telefon, 3500 mAh kapasiteli bataryadan besleniyor. Cihazın 6 Eylül tarihinde tanıtılması bekleniyor.

 


Huawei'nin yeni işletim sistemi bütün akıllı cihazları kapsayacak Sonraki Haber

Huawei'nin yeni işletim sistemi bütün akıllı cihazları kapsayacak

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı