Android için WhatsApp parmak izi kilidi ile korunacak

Android için WhatsApp parmak izi kilidi ile korunacak

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, her geçen gün yeni özelliklere kavuşmaya devam ediyor. iOS için WhatsApp daha önce parmak izi kilidi özelliğinde kavuşmuştu. Şimdi de ortaya çıkan bilgilere göre Android WhatsApp parmak izi kilidi özelliğine kavuşacak.

WhatsApp parmak izi ile açılacak!

Yayınlanan Android WhatsApp 2.19.221 beta sürümünde WhatsApp’a parmak izi desteğinin geldiği görüldü. Ortaya çıkan görüntülerde bu özelliğin aktifleştirilmesi için Ayarlar> Hesap> Gizlilik> Parmak İzi kilidi adımlarının takip edilmesi gerektiği belirtiliyor.

WhatsApp parmak izi kilidi özelliği ile birlikte WhatsApp’ı otomatik kilitlenecek şekilde ayarlayabilirsiniz. WhatsApp’ın 30 saniye sonraya ya da 5 dakika sonraya kilitlenmesi için komut verebilirsiniz. Tekrar kilit açılması gerektiğinde uygulama sizin parmak izinize ihtiyaç duyacak.

Böylece üçüncü parti uygulamaları kullanmaktan vazgeçirecek olan WhatsApp özelliği, henüz beta sürümü olarak sunulmuş durumda. Beta testinin ardından herhangi bir sorun görülmezse bu özelliğin yakın zamanda tüm Android kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

 


Akıllı telefon fiyatları ne kadar arttı? Sonraki Haber

Akıllı telefon fiyatları ne kadar arttı?

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı