MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi anlatan ilk İngilizce kitap yayınlandı

MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi anlatan ilk İngilizce kitap yayınlandı

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli’nin liderliğini anlatan,ilk İngilizce kitap yayınlandı." Devlet Bahçeli Model in Political Communication:Wise Leadership"adını taşıyan kitabı, akademisyen kardeşler; Prof.Dr. Bilgehan Gültekin ve Doç. Dr. Tuba Gültekin hazırladı.

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Bilgehan Gültekin ve kardeşi Doç.Dr. Tuba Gültekin, Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli’yi İngilizce olarak kitaplaştırdı. Bahçeli’nin liderliğini siyasal iletişim açısından, özgün İngilizce kavramlarla anlatan akademisyen kardeşler, uluslararası çevreler için, Bahçeli’nin 300 liderlik özelliğini İngilizce olarak anlattı.

" Devlet Bahçeli Model in Political Communication:Wise Leadership" adı ile kitaplaşan Bahçeli’nin liderliği; uluslararası araştırmacı,diplomat ve bilim insanlarına dönük anlatıldı. Prof. Dr. Bilgehan Gültekin yaptığı açıklamada “Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli’nin bilge liderliği, özellikle Türk diplomasisi için iham verici bir liderlik. Bu nedenle, uluslararası çevrelere, Bahçeli  liderliğini anlatmanın çok önemli olduğuna inanarak, kitabı hazırladıklarını” ifade etti.

Uluslararası sorunların çözümünde ve anlaşmazlıkların giderilmesinde,  uzlaşıcı liderliğin çok önemli olduğunu ve Türk diplomasisinin bu alanda dünyanın en büyük beş diplomatik gücünden biri olduğunu kaydeden Prof.Dr.  Gültekin, Devlet Bahçeli liderliğinin, Türk diplomasisi için de önemli bir model olduğunu vurgulayarak, İngilizce kitabın, Bahçeli’nin liderliğinin uluslararası tanıtımı için önemli bir kaynak olduğunu belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Edip Semih Yalçın’ın takdim yazısı ile başlayan  kitap, Berikan Yayınevi tarafından yayınlandı.Akademisyen kardeşler, Devlet Bahçeli’nin liderliğini kaleme alan iki Türkçe kitabı da geçtiğimiz aylarda yayınlamıştı.


S-400 eğitimleri başladı Sonraki Haber

S-400 eğitimleri başladı

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı