iPhone 11 ile birlikte tanıtılacak iPhone XR 2019 hangi özelliklerle geliyor?

iPhone 11 ile birlikte tanıtılacak iPhone XR 2019 hangi özelliklerle geliyor?

Apple'ın uzun süredir beklenen yeni nesil iPhone'ları için sayılı gün kaldı. Şirket, 10 Eylül tarihinde gerçekleştireceği dev etkinlikte yeni telefonlarının duyurusunu yapacak. iPhone 11, iPhone 11 Max'in yanında Apple'ın iPhone XR serisini yenilerek iPhone XR 2019 ya da iPhone R 2019 isminde üçüncü bir model daha tanıtması bekleniyor. Peki iPhone XR 2019 hangi özelliklerle geliyor?

Apple, üç yeni iPhone modelini 10 Eylül'de gerçekleştireceği etkinlikte dünyaya duyuracak. Bu telefonlardan biri de iPhone XR 2019 olacak. Bugüne dek iPhone 11 ve iPhone 11 Max'in görüntüleri dahil pek çok özelliği internete sızmış durumda. Ancak iPhone XR 2019 ile ilgili henüz çok az şey biliyoruz. Şirkete yakın kaynaklardan sızan bilgiye göre iPhone XR 2 adıyla anılması beklenen yeni telefon daha hızlı bir yapıda olacak. Ancak cihazın önceki modele göre büyük bir fark sunması beklenmiyor. 

2.66 GHz hızında 6 çekirdekli işlemci (Apple A13 yonga seti olabilir) kullanması beklenen yeni iPhone XR 2019, hız bakımından da iPhone XR'a göre çok büyük bir fark sunmayacak gibi görünüyor. RAM kapasitesinde de artışa giden Apple, iPhone XR'da kullandığı 3 GB RAM'i bu modelde 4 GB'a çıkaracak. 

Yeni modelin ekranında OLED yerine LCD ekran teknolojisini kullanacağı düşünülen Apple'ın iPhone XR 2019'un arka yüzüne kaç kamera konumlandıracağı ise belirsiz. Şirketin geçen yıl iPhone XR modeline tek kamera koyduğunu biliyoruz; bu modelde iki kamera görmemiz şaşırtıcı olmayacak.


Android 10 güncellemesi yayınlandı! İşte gelen yenilikler Sonraki Haber

Android 10 güncellemesi yayınlandı! İşte gelen yenilikler

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı