MHP Lideri Devlet Bahçeli Söğüt’te: Vatanı korumak, vatan kurmak, vatan kurtarmak kadar şerefli bir görevdir

MHP Lideri Devlet Bahçeli Söğüt’te: Vatanı korumak, vatan kurmak, vatan kurtarmak kadar şerefli bir görevdir

Bilecik'te Ertuğrul Gazi'yi anma etkinliğinde konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Türk milletinin bekası tarihin her döneminde titizlikle korunmuştur. Dün Bizans ve haçlı operasyonları vardı bugün emperyalizmin ve desteklediği terör örgütleri vardır" dedi.

Bahçeli, "Türk milleti için yükselmenin sınırı asla yoktur. Durmak, oyalanmak, beklemek, yılgınlığa düşmek söz konusu bile olmamıştır. Türk milleti fetih fetih büyümüş. Beşeriyetin kıskançlıkla karışık saygısını kazanmıştır" ifadelerini kullandı.

"Hayat hakkı tanımayacağız"

Teröristlere ve işbirlikçilerine bu vatanda hayat hakkı tanınmayacağını kaydeden Bahçeli, "Hainlerin sınır ötesindeki hesaplarına Fırat'ın doğusunda haşeratlara sessiz kalmak, küresel güçlerin zamana oynamalarına sessiz kalamayız. Kendi işimizi kendimiz yapmak zorundayız. Asırlar evvel Fırat'ın sularına büyük ceddimiz Süleyman Şah'ı vermiştik. İnanıyorum ki eski yeyine konacaktır aziz naaşı. Türk milleti tarihin hiç bir devrinde geri adım atmadı, tehditlere kulak asmadı" diye konuştu.

Bahçeli, "Vatan demek imara açılmış arazi, hibe edilmiş arsa, ikram edilmiş toprak demek değildir. Biz bu aziz vatanı çekilişten kazanmadık. Can dediler verdik kan dediler döktük. Ne yıkılacak devletimiz vardır ne verilecek bağımsızlığımız. Ertuğrul Gazi sancağı asla inmeyecektir" dedi.


Türkiye Moldova deplasmanında Sonraki Haber

Türkiye Moldova deplasmanında

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı