Semih Yalçın'dan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Tezkeresi açıklaması

Semih Yalçın'dan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Tezkeresi açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Tezkeresi hakkında basın açıklaması yaptı.

İşte açıklamanın tamamı;

 

Bazı milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına dair Cumhurbaşkanlığı Hükümet Tezkereleri, Türkiye Büyük Millet Meclisine ulaşmıştır.

Bilindiği gibi, söz konusu tezkereler öncelikle TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonlarının oluşturacağı Karma Komisyonu’nda görüşülerek Genel Kurul gündemine gelip gelmeyecekleri karara bağlanacaktır. 

Milletvekillerinin yasama dokunulmazlığının arkasına saklandığı kanaatinin oluşmaması ve hukukun üstünlüğü ilkesinin ruhuna uygun tavır alınması bakımından MHP, komisyonda dokunulmazlıkların kaldırılması yönünde oy kullanacak ve konunun genel kurula gelmesini isteyecektir. 

Bu konuda daima şeffaf ve yapıcı bir tutum sergileyen MHP, çoğunluğu terör suçlarından ötürü düzenlenen fezlekelerin bir an önce bağımsız yargıya intikali ve suçlulardan hukuk önünde hesap sorulabilmesi için üzerine düşeni bu defa da büyük bir hassasiyetle yapacaktır.  

Ayrıca, TBMM’nin yürütme karşısında etkinliğinin azaldığı iddialarının gündemde tutulmaya çalışıldığı bir atmosferde, yasama erkinin müessiriyetinin gösterilmesi ve yargı erkinin bağımsızlığına katkıda bulunulması önem taşımaktadır.   

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 


MHP Lideri Bahçeli: Herkes aklını başına alsın! Türkiye sahipsiz değil Sonraki Haber

MHP Lideri Bahçeli: Herkes aklını başına alsın! Türkiye sahipsiz değil

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı