Batı bölgelerde hava sıcaklığı azalacak

Batı bölgelerde hava sıcaklığı azalacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, bugün Türkiye'nin kuzey, iç ve batı kesimlerinde havanın parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Kıyı Ege ile Manisa, Uşak, Denizli, Antalya ve Burdur çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerde az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıklar mevsim normallerinde olacak

Yağışların, Kıyı Ege, Edirne ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olacağı öngörülüyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Karadeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu'da yer yer pus bekleniyor.

Hava sıcaklığının batı bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı, yurt genelinde mevsim normallerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Kıyı Ege, Akdeniz kıyılarıyla Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği öngörülüyor.

Bu sabah saatlerinden itibaren Kıyı Ege'de görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, İzmir'in Çeşme, Karaburun, Urla, Menderes, Seferihisar, Torbalı, Selçuk, Aydın'ın Söke, Kuşadası, Didim ve Muğla'nın Datça, Bodrum, Milas ve Marmaris ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Kuvvetli yağışların Çanakkale'nin batı ilçeleri Gökçeada, Bozcaada, Ezine ve Ayvacık'ta etkili olacağı tahmin ediliyor.


Muş'ta terör örgütünün kış üslenmesine ağır darbe Sonraki Haber

Muş'ta terör örgütünün kış üslenmesine ağır darbe

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı