40 yıldır doktora gitmeyen muhtara Sağlık Bakanlığı'ndan ödül

40 yıldır doktora gitmeyen muhtara Sağlık Bakanlığı'ndan ödül

Bursa’nın İnegöl ilçesinde ikamet eden ve aynı zamanda 32 yıldır Süleymaniye Mahallesi'nde muhtarlık yapan Halim Yiğit, 40 yıldır hiç doktora gitmedi. Sağlık Bakanlığı tarafından muhtara bisiklet hediye edildi.

İnegöl ilçesinde 32 yıldır muhtarlık yapan 67 yaşındaki Halim Yiğit, 40 yıldır doktora gitmedi. Sağlık Bakanlığı kendisine bu davranışından dolayı bisiklet hediye etti.

'Grip olduğum zaman çeşmenin altına kafamı sokuyorum'

Konuyla ilgili konuşan Yiğit, "40 yıldan beri hiç doktora gitmedim. Sadece yakın gözlüğü almak için doktora gittim. Muhtarların içinde en kıdemli muhtar benim. Sağlık Bakanlığı'ndan 40 senedir hiç doktora gitmediğimden dolayı bana bisiklet hediye geldi. İlaç kullanmıyorum, nezle, grip olduğum zaman çeşmenin altına kafamı sokuyorum, hemen burnumdaki tıkanıklıklar gidiyor. Bu şekilde idare ediyorum, hiç doktora gitmem. Ya yürürüm, ya da bisiklet kullanırım . Bir de yazın dağlara çıkarım. Sağlığımı buna borçluyum. Genelde acı biber yerim. Sağlığın ilacı acı biber. Ayranı bol kullanırım, yoğurt yerim. Balı da hayatımda bir sefer yedim" dedi.


2020 Yılı Yaz Tesettür Modası Sonraki Haber

2020 Yılı Yaz Tesettür Modası

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı