İstanbul'da kaçak üretilen 55 bin maskeye el konuldu

İstanbul'da kaçak üretilen 55 bin maskeye el konuldu

İstanbul'da sağlıksız ortamda kaçak olarak üretilen 55 bin maske ile maske yapımında kullanılan çok sayıda tekstil ürününe el konuldu.

Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sonrası maske, eldiven ve dezenfektan gibi ürünlere duyulan ihtiyacı, kaçak üretim yaparak fırsata çevirmek isteyenlerle mücadelesini sürdürüyor.

Polis ekipleri, Kemal Türkler Mahallesi’ndeki bir tekstil atölyesinde hijyensiz ortamda kalite standartlarının altında tıbbi maske üretilerek piyasaya sürülmeye çalışıldığı bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Söz konusu iş yerine operasyon düzenleyen ekipler, kutular içerisindeki ve dikiş masalarındaki 22 bin maske ile maske yapımında kullanılan çok sayıda tekstil ürününe el koydu.

İş yeri sahibine, kaçak ve sağlıksız üretim yapmaktan idari para cezası uygulanırken, imalathane zabıta ekiplerince mühürlendi.

Küçükçekmece'de 33 bin 400 maskeye el konuldu

Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs salgını sonrası maske, eldiven ve dezenfektan gibi ürünlere duyulan ihtiyacı, kaçak üretim yaparak fırsata çevirmek isteyenlerle mücadelesini sürdürüyor.

Polis ekipleri, Halkalı Merkez Mahallesi’ndeki 2 tekstil atölyesinde hijyensiz ortamda kalite standartlarının altında tıbbi maske üretilerek piyasaya sürülmeye çalışıldığı bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Söz konusu iş yerlerine operasyon düzenleyen ekipler, kutular içerisindeki ve dikiş masalarındaki 33 bin 400 maske ile maske yapımında kullanılan çok sayıda tekstil ürününe el koydu.

İş yeri sahiplerine, kaçak ve sağlıksız üretim yapmaktan idari para cezası uygulanırken, atölyeler zabıta ekiplerince mühürlendi.


İkinci el otolarda Covid-19 tedbirleri Sonraki Haber

İkinci el otolarda Covid-19 tedbirleri

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı