Game Management ve E-spor Oyunları

Game Management ve E-spor Oyunları

Dünyanın her yerinden internet bağlantısı ile oynanabilen ve çeşitli ulusal ve uluslararası yarışlarla büyük organizasyonların düzenlendiği yeni bir dijital spor alanı olarak tanımlanabilir. 

E-spor nedir sorusunun cevabı, milyonlarca oyun oynamayı seven vatandaşların sorguladığı konular arasında yer almaya başladı. Teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza odaklanmaya başlayan oyunların ardından e-spor ile rekabetçi bir ortam oluşturuldu. Ayrıca elektronik, siber, sanal sporlar ve maç tabanlı bilgisayar oyunu oynama ifadeleri, e-spor kavramının eş anlamlılarıdır.

 

Elektronik ortama giren tüm işlemlerde olduğu gibi, dijital dünyanın spor için en önemli avantajı yer ve zaman yükümlülüğü olmamasıdır. E-spor oyunları için oyuncular kişisel olarak ilgili bakanlık tarafından lisanslanır ve çeşitli oyunlarda oynayarak para kazanabilirler. Yeni yatırımların gelişiyle birlikte, bu alan önemli sayıda insan için bir istihdam kaynağı gibi görünmektedir. Geleneksel spor ve oyun operasyonlarından çok daha heyecan verici olan e-spor oyunları ile daha fazla insana hitap etmek de mümkün olacak.

Çeşitli üretim oyunları yoluyla iyi bilinen bir öğretim operasyonları yönetimi geleneği vardır: gerçek oyuncular, simüle edilmiş olsa da, pratik bir durumda gerçek kararlar verir. Bu yüzden tecrübeli ve iyi bir game management’a ihtiyaç duyulur.

Game management, kapıların açılmasından son zil sesine kadar bir e-spor etkinliğinin gerçekleşmesini yönetmek için profesyonellerin işe alındığı benzersiz bir spor yönetimi uzmanlık alanıdır. Game management, özel etkinlikler de dahil olmak üzere oyunun hemen hemen her yönünü ele almak anlamına gelir.

Başka bir deyişle, oyuncular bir e-spor oyuncusu olarak başlayacak. Oyuncuların itibarı belli bir seviyeye yükseldiğinde ve uluslararası bir e-spor yıldızı olduklarında, kendi takım arkadaşlarını işin içine dahil edebilirler. Daha sonra oyuncular ve takımları yerel veya hatta dünya çapındaki yarışmalarda yarışacak. Oyun akışı; başlangıçta kişisel şöhret ve oyun becerisini arttırmanın iki aşamasına, daha sonra da insan kaynakları ve finansal sermaye için game management’ın sonuna doğru ayrılabilir.

İyi bir game management ile e-spor oyunlarında istediğinizi elde edebilir, e-sporu geleneksel spor kadar popüler hale getirebilirsiniz.

 

Detaylı bilgi için; https://www.gaminginturkey.com/en/game-management/

 


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin'deki kanlı saldırıyı hazırlayan PKK/YPG'li terörist yakalandı Sonraki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin'deki kanlı saldırıyı hazırlayan PKK/YPG'li terörist yakalandı

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı