Beşiktaş, Fenerbahçe maçına çıkmayacak !

Beşiktaş, Fenerbahçe maçına çıkmayacak !

, maçına çıkmayacak ! Beşiktaş ve arasında oynanan ve olaylı geçen ve tatil edilen maçın ardından Türkiye Futbol Federasyonu maçın kaldığı yerden oynanması yönünde karar vermişti.

Türkiye Kupası yarı final 2. maçı 57. dakikada yarıda kalmıştı. Maç 0-0 beraberlikle sürerken Beşiktaş takımının stoperi Pepe kırmızı kart görmüş ve Beşiktaş 10 kişi kalmıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ise maçın 3 Mayıs saat 20.30’da Kadıköy’de kaldığı yerden oynanmasına karar vermişti.

Beşiktaş Fenerbahçe olaylı maç

Beşiktaş, maça çıkıp çıkmayacağını belirlemek için bugün toplantı. Siyah-beyazlı kulüp, maça çıkmama kararı aldı. Beşiktaş kulübünün resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ise şu şekilde ;

Kulübümüzden Açıklama

 Futbol ailesinin aklı selim davranması adına büyük fedakarlıklar yapan, her zaman iyiyi ve güzeli öne çıkarmaya çalışan, futbolun evrensel ilkesi ‘Fair Play’ (Adil Oyun) ile hareket eden, her zaman futbolun pozitif yanlarını öne çıkarmaya çalışan, bu konuda tüm dünyadan alkış alan, takdir toplayan ve en önemlisi her şeyin hukuk çerçevesi içinde yönetildiği inancına sahip olan Kulübümüz, dün Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından verilen kararı büyük şaşkınlık, üzüntü ve esefle öğrenmiş bulunmaktadır.

Her zaman emeği, saygıyı ve alın terini ifade eden 115 yıllık tarihimiz ile Beşiktaşlılık duruşu sergileyerek camiamızın ileri gelenleriyle Divan Kurulu İstişare Toplantısıyla görüş alışverişi yaptıktan sonra gerçekleştirdiğimiz Yönetim Kurulu Toplantısı ile, hukuka aykırı alınan bu karara tepkimizi göstermek adına sahip olduğumuz tek çözümü ortaya koyarak, 3 Mayıs 2018 Perşembe günü oynanması kararlaştırılan maça çıkmama kararı aldığımızı bildirmek isteriz.

Bu kararımızın Büyük Beşiktaş taraftarının da sesini duyurması adına en vakur duruş olacağına inancımız sonsuzdur.

115 yıldır hep sahada olduk, hep sahada kazandık, berabere kaldık ya da kaybettik. Masada kaybeden olmayı kabul etmemek için 3 Mayıs 2018 Perşembe günü sahada olmayacağız.

Beşiktaş Ailesi olarak futbolun güzelliklerini yaşamaya ve yaşatmaya devam ederken taraftarımızdan beklentimiz her zamanki gibi sağduyulu ve duyarlı davranarak Beşiktaşımıza hiçbir faydası olmayan bu gerilimin devam etmesine izin vermemesi, takımımızın arka arkaya üçüncü şampiyonluğuna inanması ve takımımızı destekleyip, kenetlenmesidir.

Kamuoyuna saygılarımızla,

Beşiktaş JK

Manisa’da otomobil kazası sonucu 3 işçi hayatını kaybetti Sonraki Haber

Manisa’da otomobil kazası sonucu 3 işçi hayatını kaybetti

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı